Salı , Ağustos 11 2020

Pençelere Sahip Drone Üretildi

Quadkopter ve hexakopter ihalar(drone) son birkaç yılda çok popüler oldu. Bir Japon firması olan Prodrone ise sadece bu iş üzerine kurulmuş , süper oyuncaklar üreten ve  hatta Hollywood prodüksiyonlarına drone yollayan bir firma.  İşte son ürettiği drone ; şahin gibi pençelere sahip ve nesneleri yakaladığı gibi kaldırabiliyor.

Oldukça korkutucu olan bu yeni drone platformuna robotik bir isim bile verdiler ; PD6B-AW-ARM. Bu hexacopter(6 pervaneli) 5 eksenli özel tasarım robot kollarına sahip. Bu drone aynı bir avcı kuş gibi yukardan hedefine yaklaşıp, yakalayabilir. Aslında oldukça korkutucu, kötü amaçlarla umarız kullanılmaz.

 

Prodrone bu robotun denizde can yeleği atabileceğini, kablo kesebileceğini ilerden düğmeleri açıp kapayabileceğini düşünüyor. Firmanın tanıtım filminde drone sürahileri, sandalyeleri ve pek çok şeyi kaldırabiliyor. 16000-mAh batarya ile 30 dakikaya kadar uçabiliyor ve 10 kg’a kadar yükleri kaldırabiliyor. PD6B-AW drone modülünün üstüne monte edilen kollar da yaklaşık 10 kg ediyor. Yoksa normalde drone’un kapasitesi 20 kg civarında. Oynaması eğlenceli olabilir.

PD6B-AW drone’unun üstüne monte edilen kollar da yaklaşık 10 kg ediyor. Yoksa normalde drone’un kapasitesi 20 kg civarında.

Henüz bir fiyat belirtilmemiş.

Kaynak :

http://techreport.com/news/30644/prodrone-pd6b-aw-arm-hexacopter-gets-grabby

PopSci 

 

Facebook Yorumları

Bu haber 1910 kez görüntülendi.

Hakkında Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yılan Derisinden İlham Alan Mühendisler, Kaymaz Taban Kaplaması Üretti

Japon kağıt kesme sanatı kirigami ve yılan derisinden ilham alan MIT mühendisleri, ayakkabıların zemindeki tutuşunu …

2 yorumlar

  1. Pingback: Pençelere Sahip Drone Üretildi - Herşeyolog

  2. Pingback: Pençelere Sahip Drone Üretildi - HaberGaraj.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.