Teknoloji HaberVideobilimYeni İcatlar

Puma RS Computer Akıllı Ayakkabı Yeniden Üretildi

Puma’nın efsane koşu ayakkabısı RS-Computer bilgisayarlı koşu ayakkabısı 80lerin en teknolojik icatlarından biriydi. İşte Puma bu ayakkabıyı, o günden bugüne gelişen bilgisayar teknolojileriyle ayakkabıyı güncelleyip yeniden piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu yeni versiyon bağlantı kablosu yerine, Bluetooth kullanacak ve internetten güncellemelere açık olacak.

Puma orijinal RS-Computer ayakkabısında topuğun dışına taşan büyük bir çip ünitesi bulunuyor. Bunlar eski akıllı ayakkabı tasarımlarından biriydi.

Eskiden 16 pinli  bit hasret bu ayakkabının uygulaması 8 bit grafikler ve hatta 8 bit oyun içerecek.3 boyutlu ivme ölçer, 30 gün hafıza ve dahili piliyle USB’den yeniden şarj edilebilecek.

Her ne kadar teknolojisi güncellense de ,ayakkabının fütüristik muhteşem tasarımı aynı kalacak. Hatta Lunar Rock-Limestone-Peacot rengi de aynı olacak. Küçük numaraların da üretileceği ayakkabı Tokyo,Londra ve Berlin’de satılacak. Ayrıca internet satışı da olacak.

  • Tuşlar ve LED Işık Göstergeleri: Anahtar 1 (Kırmızı / Kırmızı LED) ve Tuş 2 (Siyah / Yeşil LED) olmak üzere iki tuş vardır. Anahtar 2, pil durumunu gösterirken; ANAHTAR 1, RS Bilgisayar Uygulaması’nda ayarlanabilen günlük adım hedef durumunu gösteriyor. Şarjlı pil ise ,lityum iyon polimer olarak kullanılmış.

Umarız bu güzel ayakkabı Türkiye’yede gelir. 

Kaynak: Puma

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu