Sorting by

×
AstronomiÜtopyaUzay-ZamanVideobilim

Kepler’in Keşfettiği En Gizemli Yıldız KIC 8462852 – Gerçek Bilim Video

Kepler Uzay Teleskopu’nun gözlemlediği, Dünya’dan çok uzakta KIC 8462852 olarak bilinen bir yıldızın ışığı , Dünya’dan kabaca 1000 kat daha büyük devasa bir cisim tarafından farklı zamanlarda kesiliyor. Astronom Tabetha Boyajian bu kafa karıştırıcı gök cismini araştırdı ve vatandaş bilim insanlarını yardımıyla bu enteresan olayı inceledi.  Bir meslektaşının söylediği gibi bu bir Uzaylı Mega yapısı olabilir mi ? Tabi bu gibi sıradışı bir fikir, sıra dışı kanıtlar gerektirebilir. Bu konuşmada Boyajian , bize bilim insanlarının nasıl arama yaptığını ve bir bilinmeyenle karşılaştığımızda hipotezlerin nasıl test edileceğini anlatıyor. TED ‘de 2016 Şubatı’nda Tabetha Boyajian bir konuşmada ellerindeki bulgular hakkında görüşünü bildirdi. İşte bu video gizemli KIC 8462852 yıldızının etrafında olabilecek şeyin ne olabileceğine dair fikirleri açıklıyor.
Kaynak : TED

https://youtu.be/8JPAhkA2y1g

Videodaki haber için : http://www.gercekbilim.com/keplerin-tespit-ettigi-tuhaf-sinyal-uzayli-spekulasyonuna-yol-acti/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu