Sorting by

×
MühendislikVideobilimYeni İcatlar

Kendi Kendine Dengede Duran Motorsiklet Gyrocyle

Motosiklet fikrinden hoşlanan, ancak tüm “dengenizi korumak” konusunda şüpheci misiniz? Öyleyse, Thrustcycle Enterprises’ın GyroCycle adlı motoru  sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Kendini dengeleyen elektrikli motosiklet prototipi zaten var ve bu elektrikli motosiklet, piyasaya gelecek yıl belki piyasaya çıkabilir.

Diğer kendi kendine dengelenen motosikletler gibi, GyroCycle de dönerken jiroskopik etki yaratan iç volan vasıtasıyla dik durur. Bu, yalnızca sıralara yasladıktan sonra kendini otomatik olarak geri çekeceği anlamına gelmez, aynı zamanda harekete geçirildiğinde hareket etmediğinde öyle dengede durur anlamına geliyor.

Bu düşünceyle, Thrustcycle daha önce iki kapalı gövde prototip bisikleti yarattı; bu da durduğunda sürücünün ayaklarını yere koymasını gerektirmiyor (Lit Motors C1’den ile aynı). Şirket hala bu tasarımı takip etmekle ilgileniyor ancak GyroCycle’ı pazara ilk giren hızlı bir yol olarak görüyor. Çevrimde kullanılan dengeleme teknolojisinin daha büyük ve kapalı bir araca tamamen aktarılabilir olduğu da bildirildi.
Thrustcycle kurucu ortağı Clyde Igarashi, GyroCycle’ın son sürümünün, üretim ortaklarından Zev’in yağ soğutmalı ve yağlanmayan motorunu,  şirketin 8,500 watt’lık lityum pil sisteminin bileşenleri ile birlikte kullanacağını söyledi. Bisiklet yaklaşık 80 mil (129 km) ve 75 mph (121 km / s) hızına sahip olacak.

Igarashi, “İlk sınırlı üretim için özel bir üretici ile çalışıyoruz ve 2017 yılında piyasada olmasını bekliyoruz” dedi. “Fiyat sınırlı bir süre için henüz kesinleşmedi ancak 20 bin dolardan daha az olmalı ve gelecekte tam üretim aşamasının fiyatı önemli ölüde düşük olmalı.” diyor.

Kaynak : http://newatlas.com/thrustcycle-gyrocycle/46449/

Daha Fazla Göster

Doğukan Gürel

Hacettepe Üniversitesi Kimya bölümünde lisans eğitimimi sürdürüyorum. Bilim ve müzilk ilgilendiğim alanlardır. Edgeflame grubunda aktif olarak davul çalıyorum. Aynı zamanda Gerçek Bilim'de size bilim ve teknolojideki son gelişmeleri aktaracağım. Bertrand Russell'ın da dediği gibi; " Önyargının ve zalimliğin asıl kaynağı korkudur. Korkunun üstesinden gelmek bilgeliğin ilk adımıdır."

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu