Sorting by

×
Teknoloji HaberYeni İcatlar

HOP! ÇANTANIZ ARKANIZDAN KOŞUYOR

Ben giderim o  gider arkamdan tin tin eder. Bilin bakalım bu nedir? Hayır baston değil, bu bir bavul. Hem de bavulların geleceği.

Videoya göre bu çanta sinyalleri üçgenleştiren özel sensörlerle donatılmış. Özel mikro işlemciler sayesinde bavulunuz iki buldozer paleti üzerinde yer alıyor. Böylece aynı bir tank gibi zemini tutarak sağa sola dönebiliyor.

Hop!  çantalarının fiyatı henüz belli olmamakla beraber bazı sakıncaları olabilir. Çantanız arkanızdan geldiğinden, arkaya bakmazsanız çantanızı çalsalar da farketmeyebilirsiniz. Fakat çocuklarınızı taşıyorsanız çantanın arkanızdan gelmesi zekice olabilir, ya da sürekli cep telefonunuzdan sürekli tweet atıyorsanız iki elinizin boş olması işinize yarayabilir. Böylece elinizi kolunuzu sallayarak, havalimanında dolaşabilirsiniz.

Aslında çanta çok komik çünkü, sanki her an içinden biri çıkacakmış gibi duruyor, sanki ayakları var.

Videoda Hop! sahibini izliyor. Mucit çantayı cep telefonunuzdaki bluetooth sinyaliyle çalışabilecek şekilde geliştirdi. Böylece çanta sizi takip edebiliyor. Aslında yaşlı insanlar içinde iyi bir çözüm gibi gözüküyor. Tabiki detektörle didik didik aranan havaalanlarında bu çanta ne kadar hoş karşılanır bilinmez. Hele Türkiye gibi bir ülkede, her gün kapkaç dehşetiyle yüzyüze gelebiliyorsanız bu çantanın geleceği aslında pek parlak görünmese de oldukça ilginç bir buluş.

 

 

http://abcnews.go.com/blogs/lifestyle/2012/10/suitcase-of-the-future-follows-you/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu