Sorting by

×
GenelİşREKLAM

Afyon Ziyaretçilerine Neler Vaat Eder?

Afyon; Ege Bölgesi’nde yer alan, Türkiye’nin pek popüler olmayan ancak mutlaka görülmesi gereken şehirleri arasında bulunur. Başta İstanbul, Ankara ve Eskişehir olmak üzere diğer şehirlere yakınlığı ile bilinir. Afyon; zannedilenin aksine ziyaretçilerine çok fazla şey vaat eder. Bilhassa termal turizmin başkenti olduğunu söylemek mümkündür. Afyon otelleri; daha çok termal otel olarak bilinir. Bu tür otellerde kaldığınız takdirde hem güzel bir tatil yapma hem de çeşitli hastalıklarınıza şifa bulma şansına erişebilirsiniz. Ayrıca, Afyon’un sucuğu ve mermeri ile de popüler olduğunu söylemek gerekir.

Afyon Gezilecek Yerler

Afyon’da yapılacak çok fazla şey var! Gelin, Afyon’un mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerine bir göz atalım!

  • İlk sırada tahmin edebileceğiniz Afyonkarahisar Kalesi bulunuyor. Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar ulaşmasıyla dikkat çeker. Kilerler, ambarlar, cephanelikler ve değerli eşyaların muhafaza edildiği bir yerdir. Burada İslamiyet dönemi mimarisinin en güzel örneklerine rastlamak mümkündür.
  • Tarihe meraklı biriyseniz yolunuz mutlaka Frig Vadisi’ne düşmeli! Friglerin yaşadığı bu vadide o döneme ait çok sayıda esere rastlayabilirsiniz.
  • Bolvadin Belediye Müzesi; bir sonraki durağınız olmalı! 1987 yılından bu yana faaliyet gösteren müzenin içerisinde arkeolojik ve etnografik eserler bulunuyor. Üç farklı girişi olan bu müzede geniş bir zaman dilimine ait olan eserleri yakından görme şansına erişebilirsiniz.
  • Afyon Arkeoloji Müzesi; tatil sırasında bir şeyler öğrenmek isteyenler için en uygun adres! Afyon’un İlk Tunç Çağı’ndan itibaren tarihsel gelişimine tanıklık etmek isteyenlerin durağı olmalıdır.
  • Afyon’a bilhassa yaz aylarında geldiyseniz sizi termal şifalı sular ile tanıştırmak istiyoruz. Bu noktada, yolunuz Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’nın şifalı sularına girmeyi denemelisiniz. Belediye tarafından işletilen bu kaplıcaların büyük bir şifa merkezi olduğunu söylemek gerekir. Sağlık Bakanlığı’nın onayına sahip olan bu kaplıcaları çok sayıda insan ziyaret eder. Hatta, insanlar, ateşli romatizma hastalıkları, kadın hastalıkları, ruhsal bozukluklar, çeşitli travmalar sonucu ortaya çıkan fiziksel rahatsızlıklar ve daha birçok sorunun tedavisi için bu kaplıcaya gelebilirler.
  • Afyon; Türkiye haşhaş üretiminin önemli noktalarından birisi! Siz de Afyon’a geldiğiniz takdirde şehirdeki haşhaş tarlalarını görebilirsiniz. Hatta, bu tarlalarda fotoğraf çektirerek önemli bir hatıra edinmiş olursunuz.

En İyi Afyon Otelleri

Afyon otelleri; tahmin edebileceğiniz gibi genellikle termal otel konseptine sahiptir. Ancak, söz konusu otellere hastalığına şifa bulmak isteyenlerin dışında güzel bir tatil yapmayı arzulayan sıradan insanlar da gelebilirler.

  • Budan Thermal SPA Otel: En iyi Afyon otelleri listesinde olmayı hak eder. 2013 yılından bu yana hizmet verir.
  • Sandıklı Thermal Park Hotel: Afyon’un en iyi termal otelleri arasındadır.
  • Dündar Thermal Boutique Villa Hotel: Ailecek villada kalıp termal suların şifasından faydalanmak isteyenler için en iyi seçenektir.
  • MCG Çakmak Thermal Hotel: Afyon’un en güzel termal tesisleri arasında yer alır.
Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu