Sorting by

×
Genel

Ucuz Çamaşır Makinesi Modelleri

Enerji tasarruflu çamaşır makinelerinden uzaktan çalıştırılan çamaşır makinelerine… Yüzlerce model arasından önceliklerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayan en doğru çamaşır makinesini bulmak eskisinden daha zorlayıcı olabilir. Hem aradığınız özelliklerde hem en ucuz çamaşır makinesini bulmak için Cimri, beyaz eşya seçiminizi kolaylaştırmak için doğru adres. Öyleyse farklı fiyatlar ve özelliklerle çamaşır makinesi rehberi bu yazıda.

Çamaşır Makinesi Türleri ve Fiyat Farkları

Enerji tasarruflu çamaşır makineleri

Düşük güç modu ve yüksek sıkma ayarları sayesinde enerji tasarrufu sağlayan bu modeller daha düşük sıcaklıklarda yıkama yaparak elektrik enerjisi ve su kullanımından tasarruf sağlar. Hem çevre hem bütçe dostu bu makineler, uygun çamaşır makinesi fiyatları arayışında olanlar için bir numaralı tercih haline gelmiştir.

Fiyat aralığı: Enerji tasarrufuna göre dizayn edilen bu çamaşır makinesi modelleri 10 bin TL – 25 bin TL aralığındadır.

Akıllı çamaşır makineleri (i-DOS)

Easy Start, akıllı kurutma ve i-Dos deterjan tarama gibi birçok özelliği olan akıllı çamaşır makineleri, en uygun yıkama programını otomatik olarak seçer, çamaşırların tipine ve miktarına göre doğru miktarda deterjan ve yumuşatıcı ekler ve  yıkama ayarlarına göre en uygun kurutma programını otomatik olarak seçer. Böylece daha verimli ve kullanıcı dostu bir kullanım sağlar.

Fiyat aralığı: Tüm bu teknolojik özelliklere dayanarak diğer çamaşır makinesi fiyatlarından yüksek olması beklenir. 15 bin TL’den 65 bin TL’ye kadar değişiklik gösterir.

Kurutmalı çamaşır makineleri

Çamaşırların yıkandıktan sonra aynı makinede kurutulması kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini sağlar. Tüm temizleme basamaklarını tek çamaşır makinesinde gerçekleştiren kurutmalı çamaşır makineleri seçenekleri içinden teknolojik farklılıklar, enerji tasarrufu ve boyutu gibi teknik özellikler karşılaştırılarak evinize en uygun makineyi keşfedebilirsiniz.

Fiyat aralığı: Uygun fiyatlı makinelerde de bulunabilen kurutma fonksiyonlu çamaşır makinelerinin fiyat aralığı geniş olup, 8000 TL – 40 bin TL aralığında değişmektedir.

Ucuz Çamaşır Makinelerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hangi koşullarda veya ne sıklıkla çamaşır yıkadığınızı düşünmek, çamaşır makinelerini karşılaştırmanıza ve hangi boyutta bir çamaşır makinesi satın almanız gerektiğine dair karar vermenizi kolaylaştırabilir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bütçe dostu çamaşır makinesi seçerken neye dikkat etmeli? İşte bazı ipuçları.

Yük kapasitesi: Bir çamaşır makinesinin enerji tasarrufu ve verim açısından her daim dolu çalışması önerilir, bu sebeple satın almadan önce genelde makinenizi ne kadar dolu çalıştırdığınızı düşünebilirsiniz. Büyük aileler için ideal boyut, 8 kg ila 10 kg arasında kapasitedeki çamaşır makinesidir.

Yıkama Türleri ve Programlar: Genelde tüm makinelerde bulunan hızlı yıkama, elde yıkama, durulama ve ekonomik yıkama özellikleri arasında enerji tasarrufunu en yüksek seviyede tutan programlara dikkat etmelisiniz. En kısa program 15 dakika uzunluğunda olup, düşük yıkama sıcaklığı ile enerji tasarrufu sağlanır.

Enerji Tasarrufu: Yeni çamaşır makinesi alırken enerji sınıfına bakmak, bütçeniz açısından ne kadar ekonomik ve verimli olacağını görmenizi sağlar. A’dan G’ye kadar sıralanan enerji sınıfları içinde A sınıfı makineler en tasarruflu olanıdır.

Teknolojik Özellikler: Bazı çamaşır makineleri akıllı özelliklere sahiptir, bu nedenle Wi-Fi bağlantısı, programları uzaktan kontrol etme veya çamaşırların durumunu izleme gibi özellikleri değerlendirebilirsiniz. Ancak ekstra kategorisine giren bu özellikler çoğu uygun fiyatlı çamaşır makinesinde bulunmuyor olabilir.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu