GenelREKLAMSanat

THY OPET VE LİLA KOZMETİK İŞ BİRLİĞİ İLE DIŞAVURUMCU SANAT PROJESİ

İlk adımı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Lila kozmetik ev sahipliği ve THY OPET sponsorluğunda Geleceğin Pilotları projesi ile atılan sosyal sorumluluk projelerinin ikincisi Diyarbakır’da düzenlendi. İlk olarak bisikletlerini ve genç & minik pilot ehliyetlerini alarak geleceğin pilotları olma yolunda ilerleyen Diyarbakır ilimizde yaşayan yetim ve dezavantajlı çocuklar projenin devamını sabırsızlıkla beklediler. Çocuklar büyük bir heyecanla katıldıkları projenin ikinci ayağında ise Dışavurumcu Sanatlar Terapi Projesi ile sanat terapisi, oyun terapisi, çeşitli atölyeler yoluyla duygu ve düşüncelerini dile getirme şansı bulmuş, psikolojik dayanıklılıkları güçlü bireyler olma yolunda önemli kazanımlar elde etmişlerdir. Devam edecek projelerin başlangıcı niteliğinde olan atölye serisinde travma düzeyi yüksek çocuklara alanında uzman psikolog, terapist ve psikiyatri uzmanları eşlik etmiştir. Sağlıklı bireyler olma yönünde geleceklerini tasarlamalarına destek olunan, Prof. Dr. Fuat Sezgin İl Halk Kütüphanesi ve Prof. Dr. Aziz Sancar Çocuk ve Bebek Kütüphanesinde gerçekleştirilen atölyelerde bir araya gelen çocukların üretmiş olduğu materyaller Saint George Kilisesinde Diyarbakır halkı ile buluşturulmuştur.

Geçtiğimiz hafta Lila Kozmetik fabrikasında çıkan geniş çaplı yangına rağmen hem proje hazırlık sürecinde hem de atölyeler haftası boyunca desteklerini esirgemeyen Lila Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cansız dezavantajlı çocuklarla yakinen ilgilenmiş, organize edilecek yeni projeler için de hız vermeden çalışmalara devam edileceğini belirtmiştir. Lila Kozmetik sadece minik yüreklere değil, ailelerine ve çeşitli toplumsal gruplara da verilecek yeni destekler ile çarpan etkisini büyütecek olmanın heyecanı ve gururunu yaşamaya devam edecek.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu