GenelİşREKLAM

Evden Eve Nakliyat Nedir? Neleri Kapsar?

Evden eve nakliyat sürecinde eşyaların ambalajlanması, yüklenmesi, boşaltılması, yerleştirilmesi, montajı ve demontajı yer alabilir. Ancak bu hizmet kapsamı seçeceğiniz nakliyat firmasına göre değişkenlik gösterebilir. Bazı özel nakliyat firmaları ek ücretler karşılığında ek hizmetler de sunabilirler.

Eşya Ambalajlama

Çalışmayı düşündüğünüz nakliyat firması sizlere ambalaj hizmetini ücretsiz veya ek ücret dahilinde verebilir. Ambalajlama hizmetleri sayesinde evinizdeki belirli eşyalar ambalajlanır. Böylelikle eşyalarınızın zarar görmesi engellenir. Anlaştığınız nakliye firması ambalajlama işlemi için detaylı bilgileri sizlere işlem öncesinde verirler.

Eşyaların Yüklemesi

Taşınmayı planladığınız firma taşınmasını istediğiniz eşyaları düzenli şekilde yükler. Nakliyat firmaları eşyalarınızı yüklerken bina merdiven kısımları, asansör veya dış cephe asansörü önem taşır. Bunlar kat sayılarına göre değişkenlik gösterebilir. Dış cephe asansörü kullanılacağı zamanlarda fiyatlandırmalarda değişkenlikler ortaya çıkabilir. Anlaşacağınız firma size bu tür bilgileri belirterek ona göre fiyat sunacaktır. Hizmetler evden eve nakliyatın kapsadığı hizmetlerdendir.

Eşyaların Boşaltılması

Ev taşıma firması ile anlaştığınız zaman tüm eşyalarınızı düzenli şekilde yüklerler. Yüklenen eşyaların yeni adresine geldiği zaman dikkatli bir biçimde yeni dairenize boşaltılması gerekir. Aynı zamanda eşyalar boşaltılırken kat sayılarına bağlı olarak nakliyat asansörü, bina asansörü veya bina merdivenleri kullanılabilir.

Eşyaların Yerleşimi

Anlaşmaya vardığınız nakliye firması eşyalarınızı yeni dairenize boşaltırken sizin isteklerinize göre yerleştirme işlemlerini de yapabilirler. Bu noktada eşyalarınızın hangi bölümde konumlandırılmasını istiyorsanız taşınacağınız firmaya bunu belirtebilirsiniz. Eşya yerleşimi kısmı aşırıya kaçılmadığı süre boyunca firmalar tarafından sizlere sunulur. Örneğin, buzdolabı gibi eşyaları mutfağa yerleştirilmelerini rica edebilirsiniz.

Montaj

Taşınmak için anlaştığınız firma gerekli gördüğü tüm eşyalarınızın montaj ve demontajını yapabilir. Örneğin, gardırop, yemek masası ve televizyon ünitenizi monte ettirebilirsiniz. Eşyalar sökülmeden naklediliyorsa ilk tercihleri o yönde olacaktır. Fakat eşyaların taşınması için sökülmesi gerektiği durumlarda nakliyat firmalarından destek alabilirsiniz. Evden eve nakliyat fiyatları belirlenirken bu noktalar da göz önünde bulundurulur. Evden eve nakliyat firması arıyorsanız Armut’ta sizleri bekleyen farklı seçeneklere göz atabilir, bütçenize ve beklentilerinize uygun firmalar ile güvenilir şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu