Sorting by

×
Teknoloji Haber

ThermaCELL İLE KIŞIN AYAKLARINIZ HİÇ ÜŞÜMEYECEK

ThermaCELL aslında bildiğimiz bir ayak iç tabanı, fakat bu oldukça teknolojik bir taban.  Çünkü soğuk kış günlerinde ayaklarınızı soğuğa karşı koruyor. Hava eğer gerçekten soğuksa ve dışarıda uzun süreler kalmak zorundaysanız, elektrikli kendinden ısınan bu iç tabanlara ihtiyacınız olacak. Aslında elektrikle ısınabilen bu taban teknolojisini özellikle kış sporlarıyla uğraşanlar iyi bilir. Bazı özel kayak botlarında veya ayrı olarak  alınabilen ısıtıcı tabanlar var. Fakat bu taban aynı zamanda sıcaklık ayarına sahip bir uzaktan kumandaya sahip.

Pillere gelince hemen şarj edebileceğiniz özel pilleri var. Bununla beraber, çok dayanıklı ve hafif bir özel malzemeden yapılıyor. 500 keze kadar şarj edilebilen özel pili ve 2500 saate kadar çalışma kapasitesine sahip ThermaCELL kış günlerinin vazgeçilmezi olabilir. Pil, lityum-iyon polimer birleşiminden yapıldığından oldukça uzun ömürlü. Pil 4 saatte şarj oluyor ve orta ayarda 5 saate kadar dayanıyor.

Ayrıca tabanın içinde olduğundan ortada kablo veya benzeri bir şey yok. Bu da konforunuzu arttırıyor.   Ayrıca tabanda su geçirmezlik özelliği var böylece tere karşı dayanıklılığı da arttırılmış.

Kablosuz ufak bir kumandası var. Kumanda üç sıcaklık ayarı bulunmakta. Bu ayarlar ise kapalı ayar, orta ayar 38 C dereceye kadar ve yüksek ayarda ise 44C dereceye kadar ayaklarınıza sıcaklık sağlıyor. Erkeklerde (3,5-13-US ) ve bayanlarda (4,5-14-US )neredeyse her numara ayakkabıya uyan modeli var.

Ayrıca zararlı kimyasallar içeren bazı özel sıkılıp ısınan tabanlara göre oldukça sağlıklı ve konforlu. Fiyata gelince, 130 dolar olan(Amerika satış fiyatı)  fiyatıyla orta sınıf bir kış botuyla aynı fiyata geliyor. Fakat uzun ömürlü ve kaliteli yapısıyla sizi daha pek çok kış soğuklardan koruyacak tabi global ısınma etkileri artmazsa :)

Avcılar,  kayakçılar, snowboardçılar ve soğukta çalışanlar için birebir.

Thermacell kumandalı ayak tabanı
Thermacell kumandalı ayak tabanı
thermacell iç yapısı
ThermaCELL iç yapısı

 

Kaynak: http://www.thermacell.com/heated-insoles-foot-warmers

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Merhaba, yukarıda bilgisini verdiğiniz ürünü nerden satın alabiliriz acaba bilginize var mıdır Oğuz Bey?
    Teşekkürler.

  2. Merhaba kardeşim ben trabzon dan fatih zaman. Sarzli ısıtıcılı ayakkabı tabanliktan memnunmusunuz tavsiye edermisiniz. Bende almak istiyorum yardımcı olurmusunuz.
    0544 452 79 48 ilginize şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu