Sorting by

×
Teknoloji HaberYeni İcatlar

PARTİLER DROPSHADES EKOLAYZERLİ GÖZLÜK İLE IŞILDAYACAK

Eğer sizde partilerin adamı ya da kızı iseniz, bu sesle aktif hale gelen ekolayzerli gözlüklere bayılacaksınız. Şimdilik sadece prototip olarak üretilen Kanye West tarzı bu gözlükler, LED ışıklar sayesinde ekolayzer etkisi yaratabiliyor. Eğer siz de partide ilgi çekmek istiyorsanız bunlardan birine sahip olmak isteyebilirsiniz.

DropShades adı verilen bu panjurlu gözlükler aslında basit bir teknolojiyle zekice bir fikirin ürünü. Bu icat mikrofon sayesinde ortamdaki sesi (parti, müzik her neyse ..)  yakalayarak, sinyal işlemcisine yolluyor, bu işlemci sesi ışıkların ayak uydurması için çeviriyor ve ledleri harekete geçiriyor. İşte böylece yüzünüz grafik ekolayzer’ a dönüşüyor.

DropShades’ in yaratıcıları Kickstarter.com’ da icatlarını pazara sunmak için bir kampanya başlattılar bile. Gözlük yeterli fona ulaştığında ilk üretimlerin yapılacağı belirtiliyor. Gözlük sadece Amerika ve Kanada ‘ da satılacak ve tahmini fiyatının 30 dolar olacağı belirtiliyor.

Video Kickstarter.com’ da yayınlanıyor ve ilk prototip partilerde test edildi.

 

Kaynak : http://www.gizmag.com/dropshades-sound-reactive-sunglasses/27833/

sese suyarl sese duyarlı gözlük -gerçek bilim

 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu