Sorting by

×
ElektronikYeni İcatlar

Örümcek Adam Fanatiği Gerçek Ağ Atma Makinesi Yaptı

webshooter-2

 

webshooter-0

Amazing Spider-Man 2  filminin onuruna Alman fanatik Patrick Priebe örümcek adamın kullandığına benzer bir ağ atma makinesi üretti. Hobi olarak lazer silahları ile uğraşan Patrick Priebe, örümcek adamın kullandığına benzer bir elektromanyetik ağ atıcı yarattı. Balık misinası kullanan zıpkın benzeri düzenek fırlattığı zıpkınla köpük benzeri hafif nesneleri çekebiliyor.

Spider-Man’in gerçek ağ atıcısına benzeyen alet bileğe bağlanarak aynı örümcek adamınkine benzer şekilde kullanıcının avucundaki eldivenini düğmelerine basılarak çalıştırılıyor. Orjinaline benzemeyen tek şey ise lazer ve ledlerle hedefleme yapabilmesi. Böylece hedef lazerle belirtilebiliyor.

Bobin tabancasından fırlatılan pirinç uçlu mini zıpkın, şarj için avuç için butonlarda bulunan kapasitör yardımıyla şarj ediliyor. Atılan ağ üçüncü butona basılarak mini bir vinç yardımıyla geri çekiliyor .Bu sayede köpüğe atılan zıpkın geri çekiliyor.

Bütün güç gereksinimi ise lityum polimer pil ile sağlanıyor. İlk videoda ağ atıcının nasıl çalıştığını ikinci videoda Spider-Man’in yeni kullanacağı yakıcı lazeri görebilirsiniz. Spider-man fanatikleri için biçilmiş kaftan olan bu icatlar belki bir gün vitrinlerdeki yerini alır. Tabi biraz tehlikeli bu aletler çocuklar için bir felaket olabilir.

Kaynak : http://www.gizmag.com/spider-man-webshooter/31678/

 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu