Sorting by

×
ElektronikMühendislikTeknoloji Haber

SUSTAINABLE DANS PİSTİ ENERJİNİZİ ELEKTRİĞE ÇEVİRİYOR

Bu pist insanların dans ederken oluşturduğu kinetik enerjiyi alarak elektriğe çeviriyor. Evet yanlış duymadınız, her insan hareket ederken enerji üretiyor ve bu enerji kişinin ağırlığına ve aktivitesine bağlı olarak 5-20 watt arasında güç üretiyor. Sustainable Dance Floor enerjinizi saklayabilen özel yapım bir dans zemini. Hareketten elde edilen enerji , elektrik enerjisine çevirilerek dans edene interaktif bir şekilde yansıtılıyor. Zemin her enerji seviyesinde görsel bir tecrübe sunarak, loading” yükleniyor” , average”sıradan” seviyesinden, maksimum seviye   olan ultimate high ” en yüksek”  seviyesine kadar sizi eğlendiriyor.

Bütün görseller dansçılarla gerçek zamanlı olarak sürekli etkileşim içinde. Bu da her bireyin enerjisini tecrübe etmesine yarıyor. Dans edenleri yaydıkları enerji hakkında bilgilendirmek bu zeminin asıl hedefi.

Hollanda’ da bulunan pist aynı zamanda parça parça kiralanabiliyor da. Bir parçanın kirası ise 60 euro. Bir parçası 65×65 cm boyutunda ve 68 parçaya kadar kiralanabiliyor.

Kaynak: http://www.materia.nl/583.0.html?&tx_ttnews%5Btt_news%5D=225&tx_ttnews%5BbackPid%5D=566&cHash=b06c811a19

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu