Sorting by

×
GenelREKLAMYaşam Tarzı

Novakid Çocuklara İngilizce’yi En Doğal Şekilde Öğretiyor

Yabancı dil öğrenmeye erken yaşta başlayan çocukların bu yeni dilde kendilerini ana dillerinde olduğu gibi etkili bir şekilde ifade edebileceklerini biliyor muydunuz? Uzmanlar yabancı dil öğrenmeye 12-13 yaşından önce başlayan çocukların diğer çocuklara göre daha avantajlı olduğunu vurguluyor. Bu yaş grubundaki çocuklar dili çok daha doğal bir şekilde kolaylıkla öğreniyor. Diğer yandan İngilizce eğitimi için en verimli yaş aralığında bulunan 4-12 yaş grubu çocukların yoğun okul tempolarına ayak uyduracak, kendi oyun vakitlerinden de çalmayacak bir program bulmak çok da kolay olmayabiliyor. 

Eğer siz de çocuğunuzun küçük yaşta İngilizce eğitimine başlamasına istiyor, ona uygun ve onu sıkmayacak bir İngilizce eğitimi arıyorsanız, Novakid sizin için doğru adres demektir.  

Novakid nedir?

Novakid 4-12 yaş çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir online İngilizce eğitim dünyasıdır diyebiliriz. Novakid herkese hitap edecek İngilizce eğitim programları geliştirmek yerine sadece 4-12 yaş grubuna odaklanır ve ders programlarını bu yaş grubu çocukların eğitimsel ve psikolojik gelişim ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak oluşturur.

Novakid’de dersler alışılageldiği gibi 40-50 dakikalık bloklardan oluşmaz. Çocukların dikkat süreleri göz önünde tutularak 25 dakikalık seanslar halinde işlenir. Bunun temel nedeni çocuklarınızı sıkmayarak İngilizce’ye olan ilgi ve meraklarını sürekli kılmaktır. Derslerde sıkılmayan çocuklar ders sürelerinin tamamında etkili öğrenme gerçekleştirir.

Novakid tamamı online İngilizce eğitimiyle de çocuklarınızın okul saatleri sonrası ya da haftasonları koşuşturmasının da önüne geçiyor. Oyun zamanlarından çalınmayan çocuklar, kendi evlerinin konfor ve rahatlığında İngilizce derslerine severek katılıyor ve daha fazla keyif ve verim alıyor. 

Çocuklarınız İngilizce düşünmeyi öğreniyor

Bugün artık dünyada olup bitenlerden haberimiz olsun istiyor, farklı ülkeleri görmek, farklı kültürlerden insanların yaşayışlarını öğrenmek istiyorsak İngilizce konuşmamız gerekiyor. Diğer yandan İngilizce dünyanın her köşesinden insanın etkileşime geçmesine imkan tanımasıyla hem büyük uluslararası şirketlerin günlük işleyişinde sıklıkla kullanılan hem de uluslararası arenada bilim, kültür ve sanatın dili olarak da kabul ediliyor. Yani artık İngilizce konuşmak bir ayrıcalık olmaktan çıktı diyebiliriz. Fakat aynı zamanda İngilizce eğitimine bakış da tamamen değişti. 

Novakid çocuklara önceki kuşaklardan duyduğumuz o meşhur ‘anlıyorum ama konuşamıyorum’ sözlerini rafa kaldıracak bir eğitim anlayışıyla İngilizce öğretiyor. Dilbilgisi kurallarına boğulmadan konuşma ve oyuna odaklı bir programla Novakid’le İngilizce öğrenen çocuklar hızlı ve kusursuz bir şekilde İngilizce konuşmaya başlıyor. 

Online İngilizce eğitimlerinin daha ilk gününden ana dili İngilizce olan öğretmenleriyle İngilizce iletişim kurmaya başlayan çocuklar, bu yeni dilde kendilerini ifade etmeyi en doğal haliyle öğreniyor. Küçük yaştan itibaren ana dili ingilizce olan biriyle sohbet ederek çocuklar farkında olmadan İngilizce düşünmeyi öğreniyor. 

Novakid’de dersler aynı zamanda oyunlarla da destekleniyor. Bu oyunlar farklı bir role bürünerek kurulan hayali senaryolar olabildiği gibi öğretmenlerinin önderliğinde sanal oyun odalarında gezintileri, eğlenceli quizleri ve yarışmaları da kapsıyor.

Çocuğunuz ana dili İngilizce eğitmenlerden İngilizce eğitimi alıyor

Tamamı ana dili İngilizce olan ve ESL (English Second Language) sertifikalı uzman eğitmenlerden oluşan eğitmen kadrosu Novakid’in bir diğer fark yaratan özelliği. Ana dili İngilizce olmayan çocuklarla İngilizce iletişim kurmak konusunda uzman olan bu eğitmenler için çocuklarınızı İngilizce konuşturmak çocuk oyuncağı. Üstelik bunu çocuklarınızla oyun oynayarak yapıyorlar! 

Novakid’in öğretmenleri çocuklara İngilizce öğretirken onları öğrendikleri yeni dil konusunda cesaretlendirmeyi de göz ardı etmiyor. İngilizce eğitiminde ve ilerleyen süreçte bu dilde iletişim kurmak üzerinde çocuklarının dil becerilerine duyduklarını güvenin etkisinin bilincinde olan Novakid eğitmenleri ders programlarını ‘basitten zora’ anlayışıyla hazırlar. Böylece çocuklarınıza karşılaştıkları zorlukları analiz etmeyi de öğretir. Bu da çocuklarınıza aşina olmadıkları cümle yapıları ya da söz öbekleriyle karşılaştıkları durumlarda şaşkınlığa uğramak veya paniğe kapılmak yerine dili analiz edip anlamlandırma becerisi kazandırır.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu