Sorting by

×
Teknoloji HaberYeni İcatlar

NOTEMARK TARAYICI KALEM İLE DÖKÜMANLARI KOLAYCA KAYDEDEBİLİRSİNİZ

Her gün onlarca yüzlerce sayfa okuyanlar bilir, okuduğunuz belgeleri kopyalamak ve kağıda basmak bazen zor gelir. Bazen de bir yerde okumuştum ben bu haberi dersiniz, ama nerede okuduğunuzu bir türlü hatırlayamazsınız.  Eğer bu belgeleri veya kitapları istediğiniz zaman  hafızaya almak isterseniz, NoteMark lazer projektörlü tarayıcı kalem tam size göre. Notemark tarayıcı kalem,  belgeleri kolayca tarayarak, yüksek çözünürlükte fotoğraflar halinde getiriyor ve jpeg formatında saklıyor.   Notemark tarayıcı kalem, diğer tarayıcı kalemler gibi gözükse de NoteMark oto fokuslu 5 megapiksellik anında görüntü alabilen bir sensör var.

Kalemi çevirip deklanşörü açıyorsunuz ve anında belgeyi hafızaya alabiliyorsunuz. Ayrıca bunu yaparken lazer projektörü kullandığınızda  hangi kısmı çektiğinizi birebir görebiliyorsunuz. Çekilen her resim 2048 x 1536 piksel çözünürlüğe sahip oluyor. Kalem 1 GB hafızası sayesinde 1000 fotoğrafa kadar saklayabiliyor. Ayrıca kalem ses 1000 dakikaya kadar ses kaydı yapabiliyor. USB’ den 1 saatte doğrudan şarj olan kalem tek seferde 300 fotoğrafa kadar çekebiliyor. Kalem Mac, PC yada mobil cihazlara (Evernote sayesinde) bağlanabiliyor . Kalem sayesinde ofiste James Bond edasıyla çalışacaksınız ve işleriniz daha kolaylaşacak.

Kalemin Amerika internet satış fiyatı 125 dolar.

Kaynak : http://www.gizmag.com/notemark-pen-scanner/26053/pictures#3

http://www.hammacher.com/Product/83180?PID=6147119&source=cj

notemark tarayıcı kalem notemark lazer projeksiyonlu tarayıcı kalem

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu