Pazar , Ağustos 9 2020

LG 77 inç Şeffaf Esnek OLED Ekranını Tanıttı

Gün geçtikçe TV teknolojisi hızla değişiyor, tabi bunda LG firmasının yeri oldukça önemli. İşte LG son birkaç yıldır OLED ekran teknolojisinde devrim yaratacak gelişmelere imza atıyor. İşte LG 77 inç katlanabilir ve şeffaf OLED ekranıyla çıtayı bir adım daha yükseltti.

LG türünün ilk örneği ve daha önce gördüğünüz hiçbir ekrana benzemeyen son teknoloji ekranını şöyle bir görücüye çıkardı. Ekran 4K çözünürlüğe(3,840 x 2,160 piksel) ve % 40 kadar kadar şeffaflığa sahip. LG bu ekranın 80 mm’lik açıyla, işlevinden hiçbir şey kaybetmeden katlanabileceğini belirtiyor. Bu 77 inçlik(195 ekran) Ultra HD yani TV’yi katlayıp istediğiniz yere götürebilirsiniz.  Bu ekranlar reklam amaçlı ya da akıllı masalar için de kullanılabilir.

LG ilk esneyebilen 55 inç OLED TV 2014 CES’te tanıttı ve şeffaf 55 inç OLED paneli 2016’da tanıttı. İşte firma bu yeni ekranla çabalarının karşılığını alıyor. Herşeye rağmen LG’nin bu tanıtımı oldukça kısa kesildi ve ne kadara patladığı belirtilmedi. LG’nin bu teknolojiyi ne iyi geliştirerek, tüketiciye ulaştırır önümüzde yıllarda görürüz. Proje Güney Kore hükümeti tarafından destekleniyor ve önümüzdeki 5 yıldır sürüyor. Bakalım bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz esnek, şeffaf katlanabilir ekranlar elimize ne zaman geçecek.

LG daha önce de esneyebilen bir OLED TV tanıtmıştı.

2016’da Tanıtılan Esnek OLED TV

2014’de Tanıtılan esneyebilen OLED TV

Facebook Yorumları

Bu haber 2262 kez görüntülendi.

Hakkında Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fuji 400 TB Veri Depolayabilen Kaset Üretmeyi Planlıyor

Fujifilm önümüzdeki 10 yılda, 400 terabayta kadar veri depolayabilecek yeni bir kaset teknolojisini duyurdu. Normalde …

2 yorumlar

  1. Hologramdan önce ki son jenerasyon.

  1. Pingback: LG 77 inç Şeffaf Esnek OLED Ekranını Tanıttı - Herşeyolog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.