Sorting by

×
Teknoloji Haber

APPLE KAVİSLİ AMOLED EKRANLI iPhone İÇİN PATENTE BAŞVURDU

Amerikan Patent ve Marka Ofisi’ nden yeni alınan bir patent,  Apple ’ ın gelecekteki iPhone modeline bir bakış atmamızı sağlıyor. Tasarım detaylarına bakıldığında, telefonu saran kavisli bir ekran ve şeffaf kapak, sadece enteresan özelliklerden bir kaçını oluşturuyor.
Patente göre telefonu konik bir şekilde sarmalayan esnek bir AMOLED ekran kullanılacak. Bu tasarım akıllı telefonlar ve tabletler arasında en sıra dışı tasarımlardan biri olarak gösteriliyor. Yeni tasarım, diğer tasarımlara göre oldukça mümkün gözüküyor.

Telefonun iki taraftan da görülebilmesi telefon tasarımında bir evrim olduğundan, yeni bir problem teşkil ediyor. Bu problemi çözmek için de yüz tanıma teknolojisine sahip, sadece telefonun sahibinin görebileceği bir bakış açısı yaratılabilir.

Bu özel kavisli ekranın getireceği faydalar bir yana, işlemci ve bileşenleri şeffaf olacak bu telefonunun bir tasarım harikası olacağını kestirmek elden bile değil. Yaratıcı ve sade tasarım Apple’ ın bir sonraki harikasını yaratmak için yeterli olacaktır.
Buna ek olarak geleceğin iPhone’ ununda fiziksel tuşlar tümüyle kalkacak, tuş kilidi veya diğer komutlar birkaç parmak hareketinizle kolayca işleyecek.

Samsung 2013 CES’ te sergilediği esnek OLED ekranlara tam olarak benzemeyen bu akıllı telefon ile Apple rakibini yine zorlayacaktır. Corning ise yeni Gorilla Glass teknolojisi Willow Glass’la yeni telefonların hayata geçmesine yardımcı olacaktır.

Kaynak :  http://www.gizmag.com/apple-patent-wrap-around-display-iphone/26898/

apple-wrap-around-display-iphone-patent-1 apple-wrap-around-display-iphone-patent-2 apple-wrap-around-display-iphone-patent-3

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu