Sorting by

×
Mimarlık

JENGA GİBİ REZİDANS

İşte bu habere Jenga severler bayılacak. Çok sevilen denge oyunu jengayı artık herkes biliyor. İşte aynı bu oyundakine benzer bir rezidans yapılıyor. Yerel bir gazete olan Tribeca Citizen  New York’ ta 56 Leonard Sokağı’ nda yükselen ve Jenga gökdeleni olarak bilinen süper lüks gökdelenin inşasına başlandığını belirtti.

Citizen gazetesinin raporuna göre bu son tasarım 2006’ ya göre pek değiştirilmedi. 57 katlı ve 253 metre yüksekliğindeki bina, Newyork standartlarına göre sıradan olsa Tribeca’ nın komşu mahallelerine kıyasla oldukça yüksek kalıyor.

Jenga gökdelenin mimarisi  sıra dışı bir yalınlığın izlerini taşıyor. Binanın dışarıya çıkıntılar yapana mimarisi ve kolonlarla desteklenmiş yapısı oldukça sıra dışı. 145 dairesi olan binanın 10 dairesi çatı katına sahip.

Mimar Herzog & De Meuron’a göre 145 dairenin her biri eşsiz olacak.

İnşaada yaşanacak zorluklar nedeniyle inşaatın 2016’ nın ortalarına kadar bitirilemeyeceği düşünülüyor.

Son yıllarda mimaride ve malzeme açısından yaşanan gelişmelerle oldukça sıradışı binalar yapılıyor. Bu gökdelenin de bunlardan biri olacağı kesin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : http://www.gizmag.com/56-leonard-st-jenga-building/24653/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu