Sorting by

×
Teknoloji Haber

İNTERNETE BAĞLANAN YÖN LEVHASI SAYESİNDE BÜTÜN BİLGİLERİ ANLIK GÜNCELLENEBİLİYOR

Her şeyin internete bağlandığı bir dünyada  sokak levhaları, trafik levhaları neden internete bağlı olmasın ki? Newyork merkezli Breakfast şirketi’ nin son tasarladığı Points adlı sokak levhası işte tam da bu işe yarıyor. İşte Points internete bağlanan yön levhası  , internete bağlanarak sürekli sosyal medyalardan bilgi aktararak konumu veya olayları belirten bir yön işareti levhası.

İlk bakışta sıradan bir yön işaret levhası gibi gözükse de, üzerindeki menü sayesinde değişik seçenekler sunan interaktif bir tabela, Menüden yapacağınız seçimlere göre istenilen bilgiler aktarılıyor.

Örneğin, transit seçeneğini seçtiğinizde size en yakın otobüs duraklarını, metro duraklarını  ve yürünecek mesafeyi gösteriyor.

Points trafik levhası internete Wi-Fi veya ethernetten bağlanarak, Twitter, Foursquare, RSS beslemeleri yolculuk API’ larını alabiliyor. Ayrıca sistem sayesinde yakınlardaki en popüler turistik bölgeler, restoranlar veya dükkanları gösterebiliyor.

Points yön levhası nereye kurulursa kurulsun, kullanıcı menüsü kolaylıkla değişerek sisteme adapte oluyor. Mesela gündüz kahvaltı ve kahve mekanlarını gösterirken, gece akşam yemeği ve içkili mekanları gösterebiliyor. Ayrıca maç skorlarından, hava durumuna pek parametre internet sayesinde online görüntüleniyor.

Breakfast şirketi internete bağlanan yön levhası konseptini geliştirmek için 3 yıldan fazladır çalışıyor. Böylece en kusursuz en doğru veriler aktarılabiliyor. Points yön levhası 2,7 metre uzunluğunda ve LED  yön levhaları da 0,9 metre uzunluğunda. Alüminyumdan yapılan levha oldukça kullanışlı.

Ayrıca kollar özel motorlar sayesinde istenilen yönü göstermek için 360 derece hareket edebiliyor.  Her levhada 16000 led var. Bu konsept hayata geçebilir gibi gözüküyor. Tweet atarak levhayı online hareket ettirebiliyorsunuz.

 

 

Kaynak : http://www.gizmag.com/points-internet-connected-street-sign/27837/

 

internet trafik levhası

 

 

internete bağlı trafik levhası

 

 

 

 

maç skorları canlı-gerçek bilim

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. teknolojinin pazarlama dışında insanlara verdiği faydayı hala bulamıyorum. :) insanlar restorana gitmek isterlerse zaten yolu bilirler. ancak yabancı biri uzaktan gelirde, çok tanınmış bir yeri arar. tanınmış yerin zaten her yerde kocaman tabelası olur. onun dışında sıradan bir pazar sektöründe bu sadece reklamları arttırmayı para akışını hızlandırmayı bunun gibi şeyleri sağlar. daha çok karmaşa açar :) altı üstü yemek yiyeceksin. :) fransız restoranını bulup 15 farklı çatal kaşık kullanan bir yerde yemek yerine bulduğun ilk yerde ye. sana uygun olan:) ortak pazar dengeli pazar.

  bana kalırsa bu sadece pazarlama ve reklam sektörünü daha canlandırmayı sağlıyor. zaten bu da süreci olan bir şey olacak. bir süre sonra bunun arkasından acaba ne getirecekler merak ediyorum.
  bunun kanıtı gps aletleri. gps aletlerinde uydu bağlantılı yer yön var zaten. ama gps in çok rabette olduğunu görmedim. kim kendi yerini dünya üzerinde nerde olduğunu görmek ister ki. :) bulunduğun yer belli zaten. adres bulmak istiyorsan zaten gps bile çok işe yaramaz. bir de pusula bulundurman lazım :))))) çünkü gps bulunduğu yerde ne tarafa baktığını gösteremez.

  hereşye rağmen eski yöntemler her zaman daha etkilidir. :)

  zaten bir şeyin ilki, her en faydalı ve en iyisidir. sonradan çıkanlardan bir hayır gelmez.

  saygılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu