Genel

İngilizce Kurslarında Öğrenilen Bilgilerden Bazıları

konusarak-ogren
Her insan toplumdaki diğer insanlarla iletişim kurma ihtiyacı duyarlar. İletişim denince akla öncelikli olarak dil gelmektedir. Her ülkenin kendi anadili bulunduğu da bilinmektedir. Özellikle farklı ülkeler arasında iletişimin gerçekleştirilmesi için yabancı dil bilinmesi gerekir. Bu konu da ortak bir dil ilan edilen İngilizce sıkça karşımıza çıkar. İngilizce öğrenimi için İngilizce Kurslarından gereken yardım alınması sağlanır. İngilizce kursları günümüzde oldukça çeşitli bir almıştır. Her yaş grubuna hitap eden kurslar kişilere ve İngilizce seviyelerine göre ayrılmaktadır. İngilizce kursları belli kişi sayılarına sahip sınıflardan oluşabildiği gibi birebir eğitim veren kurslarda bulunmaktadır. İngilizce öğrenimi oldukça önemlidir. Dil öğrenimini hayatımızın en erken döneminde çözmek bizlere büyük fayda sağlayacaktır. Gerek günlük yaşamda gerekse iş yaşamında hayatımızı kolaylaştıran İngilizce bizlere çok farklı bir dünyanın kapılarını açmaktadır.

Meslek bir insanın belli bir eğitim aldıktan sonra kendi ayaklarının üzerinde durmasını sağlamaktadır. İngilizce meslekler ise job, occupation veya profession olarak ifade edilmektedir. Meslekler için günümüzde en çok kullanılan ifade ise job kelimesidir. İngilizce öğreniminde meslek gruplarının nasıl ifade edildiğini öğrenmek günlük yaşamımızda kullanmamızı sağlamaktadır. Bir kişiye hangi mesleğe sahip olduğunu sormak için what is your job? Olarak kolay bir soru sorabilirsiniz. Job kelimesinin yanı sıra diğer ifadeleri de kullanabilirsiniz. Cevap olarak ise I am a teacher şeklinde bir cevap verebilirsiniz. Teacher kelimesi yerine hangi meslek dalına sahipseniz onu getirmenizi durumunda doğru bir cevap vermiş olursunuz. Bu cevapların yanı sıra I work as a teacher ya da My job is teaching şeklinde de cevap verilmektedir. Bazı meslek türlerine örnek vermek gerekirse; Actress-Aktris, Architect-Mimar, Author- Yazar, Banker- Bankacı, Barman- Barmen, Doctor- Doktor, Diver- Dalgıç, Engineer-Mühendis, Grocer-Bakkal, Gardener- Bahçıvan, Hairdresser- Kuaför, Insurer- Sigortacı ve daha pek çok meslek grubuna ulaşabilirsiniz.

Benzer iki cümleyi birbirine bağlayan kelime öbeklerine bağlaç denmektedir. Bağlaçların tek başlarına bir anlamı olmamakta ama bir kelime ya da cümle öbeğinin yanına geldiğinde bir anlam yaratmaktadır. İngilizce Bağlaçlar Conjunctions olarak ifade edilmektedir. Bağlaç dendiğinde öncelikle aklımıza but- ama for- çünkü and- ve or- veya yet- yinede şeklinde bağlaç türleri karşımıza çıkmaktadır. Bağlaçlar görevlerine ve kullanımlarına göre çeşitlenmektedir. Kendinden sonra gelen kelime ve cümle yapılarının çevirinde cümleye anlam katmaktadır. When- dığında, while- iken, before- den önce, until- e kadar, since- den önce şeklinde kullanılan bağlaçlara zaman bağlaçları denmektedir. if- eğer, unless- medikçe, as if- mış gibi, so that- sın diye, as long as- müddetçe şeklinde kullanılan bağlaçlara ise koşul bağlaçlarıdır. Because, due to, since, as- çünkü ya da den dolayı anlamını veren bağlaçlardır. Bunların yanı sıra as a result of- in sonucu olarak, thanks to- sayesinde, so- bu yüzden şeklinde kullanılan bağlaç türlerine neden sonuç bağlaçları denmektedir.

Bu bir reklamdır 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu