Sorting by

×
Teknoloji HaberVideobilimYeni İcatlar

GRİP 2 ŞEMSİYESİ RÜZGARA DAYANIKLI

Normal şemsiye tasarımları halen zamana direniyor. Cevabı oldukça basit aslında, yağmur yağdığında genelde işini  görüyor ve sizi yağmurdan koruyor. Fakat bir rüzgar esmeye görsün,  klasik şemsiye tasarımının zararlarını görebilirsiniz. Şemsiyenin kafanıza geçmesini engellemek için artık bu yeni tutacak tasarımına güvenebilirsiniz. İşte Dan O’Donnell GRIP2 adını verdiği yeni bir şemsiye tasarladı.

GRIP2 Şemsiyesi sıradan şemsiyeler benzese de, ekstradan ayarlanabilir ve kontrolü kolaylaştıran bir sapa daha sahip. Ergonomik sap şiddetli rüzgarlarda bile , gerilimi azaltarak tutuşu kolaylaştırmak için tasarlandı. O’Donnell GRIP2’ nin normal saplara göre ergonomi sağladığını ve % 70 daha fazla kontrol sağladığını iddia ediyor.

Ayarlanabilir tutacak kilitleme/açma mekanizmasıyla şemsiyenin direğinin kontrolünü kolaylaştırıyor. O’Donnell bu sapın yani “güç tutacağının” şemsiyenin kontrolünü arttırdığını belirtiyor. Ek sap şemsiyeyi açma kapama görevini de üstleniyor.

Bu özel tutacak normal şemsiyeler için uygun değil. Fakat, bu özel sağ 137 cm çapında büyük bir şemsiyeyle geliyor. 110 cm uzunluğundaki şemsiyede çift kanopi mevcut. Aslında Türkiye’ ye göre dev sayılan şemsiye, 5xL giyen Amerikalılar için tasarlanmış. :D Amerika satış fiyatı 54.95 $.

Kaynak : http://www.gizmag.com/grip2-umbrella/25030/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu