Teknoloji HaberYeni İcatlar

En İyi Son Teknoloji 5 Çekiç

Arkeologlara göre insanlar 5500 yıldır çekiç kullanıyor.  Çekiç deyip geçmeyin son yıllarda çekiçlerde de kayda değer gelişme yaşandı. Bu yazımızda günlük hayatta arada sırada hepimizin ihtiyacı olan çekiçlerin ne kadar işe yarayıp, mükemmel görünebileceğini görebilirsiniz.

1-Picard Marangozlar İçin Çatı Onarım Çekici

Altı üstü çekiç ne gibi gelişme yaşandı diyebilirsiniz ? Tek elle kullanılabilen parmağınıza vurmayı engelleyen bir çekiçe ne dersiniz peki ?Çekiçin başında bulunan bir mıknatıs yardımıyla özellikle çatı işi yapan marangozlar için biçilmiş kaftan gibi gözüküyor ve oldukça kaliteli bir ekipmana benziyor .

high-tech-hammers-1

2 – The Craftsman NEXTEC Döner Başlı Otomatik Çekiç

 Eğer zor bir yere çivi çakmanız gerekiyorsa Autohammer otomatik çekiç, sayesinde çekici sallamadan kolayca istediğiniz yere çakabiliyorsunuz. Sadece çiviyi manyetik kafaya takın ve tetiği çekin, dakikada 2000 vuruş yapabilen bu çekiç sizin için çivileri zımbalasın. Dönen başıyla farklı pozisyonlarda kullanılabilen bu çekiç Led ışığıyla oldukça şık duruyor. Ustaların ve alet fanatiklerinin dikkatini çekebilir.

high-tech-hammers-14

 

high-tech-hammers-13

3 – Stiletto TiBone TBII-15 Titanyum Çekiç

Eğer çok çivi çakıyorsanız bu 263 dolarlık mücevher misali çekiç ilginizi çekebilir. Titanyum gövdesiyle TiBone serisi çekiçlerin kafaları değişebiliyor ve kauçuk sapı var. Stiletto’ ya göre 425 gramlık çekiç 800 gramlık çekiçlerin yaptığı işi görebiliyor. Ayrıca her vuruşta ele 10 kez daha az şok iletiyor. Özel yapısı sayesinde çivileri kolaylıkla çıkarabiliyorsunuz.

titanyum çekiç

4 – ATOMdesign S2 Çerçeveli Çekiç

Arizonalı tasarım şirketinin ürettiği bu çelik kafalı ağaç saplı çekicin ucunda şoku emen özel bir tabaka var. Kafalar alyen sayesinde değişebiliyor ve iki aşamalı çivi çıkarma sistemine sahip. Aynı Picard gibi bu da çiviyi ilk vuruş için tutuyor. Halen prototip olsa da bu çekiç üretilebilir.

s2 çerçeveli çekiç

high-tech-hammers-26

 

high-tech-hammers-16
Mavi parça darbe emici

5 – The Cole-Bar Hammer

Cole Bar çekiç sadece çivi çakmakla kalmıyor aynı bir İsviçre çakısı gibi çalışıyo. 180 derece açılan bu çekiç hem bir çivi çıkarıcı hem de levye gibi çalışıyor. Ayrıca cetvel veya açı ölçer olarak da kullanılabiliyor. Henüz piyasaya çıkmasa da pek çok işe yarayabileceği bir gerçek.

high-tech-hammers-8 high-tech-hammers-5

 

Kaynak : Gizmag

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu