Sorting by

×
Teknoloji HaberVideobilimYeni İcatlar

GOOGLE GLASS ‘GOOGLE GÖZLÜĞÜ’ YENİ VİDEOSUNDA GERÇEK HAYATTA DENENİYOR

Google, her geçen gün inanılmaz buluş olan “Google Glass” yani “Google Gözlüğü” hakkında biraz daha sırrı açığa çıkarıyor.  İşte bu kez gerçek hayatta kullanıma dair, inanılmaz ipuçları gösteren yeni bir video yayınladı. Tabi gerçek hayatta uçaktan atlayabilir, ya da eskrim yaparken kullanabileceğimiz bir gözlük düşünelim. İnternette Google gözlüğüne dair pek çok sahte video olmasına rağmen bu video tümüyle gerçek. Çünkü video gerçek hayattaki denemelerden yola çıkarak hazırlandı.

Google gözlüğünü yurtdışında deneme amaçlı dağıtıyor. Bunlar henüz geliştirme aşamasında olan prototipler . Tabi uygulamak için Glass Explorer Edition’ a ihtiyacınız var ve Glass Explorer Edition’ a 1500 dolar ödemek zorundasınız. Türkiye’ de pek çok insan bildiğiniz bazı son model cihazlara herkesten önce sahip olabiliyor. Örneğin yeni bir telefon piyasaya sürülmeden önce Türkiye’ de teknolojiden anlayan kişilere deneme amaçlı verilerek , reklam amaçlı ve/veya  kullanım tecrübesi açısından testleri yapılabiliyor.

Hatta Twitter veya Google +’ a   “ #ifihadglass “ etiketini yazara, Google gözlüğünü nasıl kullanabileceğinizi maksimum 50 sözcükler açıklayabilir ya da fotoğraf ve videolarla daha zengin bir anlatım yapabilirsiniz. Yarışmaya katılım için son tarih 27 Şubat olsa da Google kaç adet gözlük dağıtacağını açıklamıyor. Yarışmanın oldukça çetin geçeceği kesin. Yarışmada Türkiye kategori olduğunu sanmıyoruz.

Yeni tanıtım videosu eski videoya göre oldukça radikal ve sıradışı aktiviteler içeriyor. Paraşütle uçaktan atlamak, hız trenine binmek vb.  Ekranın sağ üstünde çıkan küçük daireler ve pencereler sayesinde çevrede olan biten her şey  navigasyon, arama,video kaydı  gibi pek çok öğeyle etkileşim halinde gösteriliyor. Böylece insanlar ne kadar sıradışı aktivitelerde bulunsalar da google gözlüğü bu aktiviteleri kaydediyor ve paylaşıma sunabilecek. Ayrıca navigasyon ve aramalarla gelecekte vazgeçilmez olabilir.

Google gözlüğü henüz piyasaya sürülmese de bu tarz reklam videolarıyla teknoloji fanatiklerini her geçen gün daha da heyecanlandırmaya devam ediyor. Herhalde şimdilik Google Glass harikasının video şovlarıyla yetineceğiz.

Kaynak : http://techcrunch.com/2013/02/20/google-finally-shows-of-google-glass-ui-announces-ifihadglass-purchase-campaign/

 

google glass google gözlük

google glass google gözlük

google glass google gözlük

google glass google gözlük

google glass google gözlük

google glass google gözlük

 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu