Sorting by

×
VideobilimYeni İcatlar

ARTIK ATV DEĞİL DTV SHREDDER MODA

DTV Shredder aslında ATV  ile kaykay arası bir off-road aracına benziyor. Çünkü bir arazi aracı gibi paletlere ve bir kaykay tahtasına sahip. DTV (Dual Tracked Vehicle) 2010’ da ilk prototipleri sunulmuş olsa da üreticisi BPG Werks tarafından geliştirilen bu araç satışa sunuldu artık. İnternette ve pek çok distribütör tarafından satışa sunulan  bu çılgın aracın arazide veya başka bir yerde kullanmak tamamıyla size kalıyor.

DTV Shredder arazide,karda her yolda gitmesini sağlayan paletler gücünü, 196 cc’ lik 13 beygirlik 4 pistonlu motoruyla  araç 48 km hıza ulaştırıyor.

Yeni modelde aynı bir motor gibi el gazı ve el freni sağlanmış. Aynı bir kaykay gibi sağa sola yatarak yönlendirilen DTV, kaykay tahtası benzeri kaymaz bir platforma tutturulmuş. Özel direksiyon sayesinde ekstra kontrol ve denge sağlanmış. Böylece çılgın hareketler yaparak, adrenalin doruğuna çıkabiliyorsunuz.

1 galon (3.8 l) benzinle 48 km ya da 1 saat yol alabilen her arazide kolaylıkla yol alabilecek şekilde tasarlanmış. Ayrıca DTV Shredder’ da kapalı karbüratör kullanıldığından, 25 cm suya kadar girebiliyor. Yani suya da dayanıklı bir motora sahip 136 kg’ a kadar taşıyabilen DTV oldukça enteresan bir alet.

DTV Shredder siyah, turuncu veya gri renkte satılıyor. Türkiye’ ye gelirse satış fiyatının astronomik olacağını hayal etmek işten bile değil.

 

Kaynak . http://bpgwerks.com/

dtvshredder-29 dtvshredder-27 dtvshredder-2 dtvshredder-5 dtvshredder-26 dtvshredder-19 dtvshredder

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu