Sorting by

×
Bilim

ALLTECH GENÇ BİLİMADAMI YARIŞMASI ÖĞRENCİLER İÇİN FIRSAT

Alltech Genç Bilimadamı Yarışması, dünya üzerindeki üniversite ve kolejlerin en parlak bilim zekalarını bir araya getirmektedir. Lisansüstü ve lisans öğrencilerinin, kayıt yaptırarak hayvan yemi teknolojileri, tarımsal gelişmeler veya tarımsal manejmanı ilgilendiren bir konu hakkında, bilimsel bir yazı sunmaları istenmektedir.

2012 yılında yarışma 10 bölgeyi kapsayacaktır. Bölge galipleri daha sonra, Mayıs 2013 de Lexington, Kentucky, ABD’de düzenlenecek olan Alltech Uluslar arası Hayvan Sağlığı ve Beslenmesi Sempozyumu sırasında yapılacak olan Global Aşamada yarışacaktır. Lisans ve lisans üstü öğrenciler her aşamada ayrı yarışacaklardır.

Nasıl Katılacaksınız?

Hayvan yemi teknolojileri, tarımsal gelişmeler veya tarımsal manejman ile ilgili bir başlıkta bilimsel bir yazı sunulmalıdır. Lisans öğrencilerinin çalışmaları 3500 kelimeyi, lisans üstü öğrencilerinin çalışmaları 5000 kelimeyi aşmamalıdır. Programın 2 aşaması vardır: Bölgesel ve Global. Bölgesel aşamada İngilizce dışında bir dilde yazılmış çalışmalar kabul edilecektir. Global Aşamada gerektiğinde çalışmaların İngilizceye çevrilmesi için tarafımızdan öğrencilere yardım edilecektir.

Kimler katılabilir?
İki (2) farklı katılım düzeyi mevcuttur: Lisansüstü ve Lisans. Lisans öğrencileri kategorisine mezuniyete yakın veya eşdeğer öğrenciler girmektedir. Lisansüstü kategorisindekiler Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileridir.

 

 

Konu ile ilgili sormak istediğiniz sorularınızı: youngscientist@alltech.com adresine gönderebilirsiniz. Soru dilinin İngilizce olması gerekmektedir.

Ödüller ise ;

Bölgesel Aşama

Lisans

Katılımcıların çalışmalarını sektörden ve Alltech’ten gelen jüri üyeleri değerlendirecektir. Her bölgede Alltech nakit para ödülleri verecektir.

Birincilik: 500 USD
İkincilik: 
250 USD
Üçüncülük: 150 USD

Lisansüstü

Katılımcıların çalışmalarını sektörden ve Alltech’ten gelen jüri üyeleri değerlendirecektir. Her bölgede Alltech nakit para ödülleri verecektir.

Birincilik: 1,000 USD 
İkincilik: 
500 USD
Üçüncülük: 300 USD

Global Aşama

Lisans

Her bölge galibi ABD’deki Alltech Global Merkezi’nde yapılacak yarışmaya katılmaya hak kazanmak için kendi kıtasında yarışacaktır. Her 10 bölge galibinden 3 tanesi bir sonraki aşama için seçilecektir. Bu 3 kişiye, Mayıs 2013’de Lexington, Kentucky’deki Alltech Uluslar arası Hayvan Sağlığı ve Beslenmesi Sempozyumu sırasındaki yarışmaya kayıt ücreti, otel ve gidiş-dönüş uçak biletleri Alltech tarafından sağlanacaktır.

Birincilik: 5,000 USD
İkincilik: 3,000 USD
Üçüncülük: 2,000 USD

Alltech yarışmalarıyla belki sizde yeteneğinizi gösterebileceksiniz. Öğrenciler için güzel bir yarışma bence.Detaylı bilgi aşağıdaki linkte.

Detaylı Bilgi İçin : http://www.alltechyoungscientist.com

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu