Anasayfa / Teknoloji Haber / BU MADDEYİ PARMAĞINIZA SARIN VE ÇEKİÇLE VURUN ! BAKALIM NE OLACAK ?

BU MADDEYİ PARMAĞINIZA SARIN VE ÇEKİÇLE VURUN ! BAKALIM NE OLACAK ?

Lastik benzeri bu tuhaf madde non-newtonyen bir sıvı aslında  ve cihazlarınızı korumanın yeni neslini temsil ediyor. Bu madde darbeleri emiyor ve cihazlarınızı koruyor.

TECH 21 tarafından üretilen darbe emici turuncu hamur öyle ilginç bir madde ki, şaşırıp kalıyorsunuz. CES  2013 fuarını gezerken dikkatinizi çeken bu turuncu madde çok enteresan bir malzeme. Şovda turuncu maddeyi parmağınıza sarıp çekiçle vurduğunuzda darbe tümüyle emilerek elinizi korunuyor. İşte telefonlarınız, aygıtlarınız bu madde ile kaplandığında yine aynı şey gerçekleşiyor. Yani isterseniz iPhone’ uzu bunla sarın ve yere çakın yine de hiç bir şey olmuyor. İşte TECH 21′ in ürettiği bu çılgın madde telefon kapaklarında kullanıldığında, gerçekten işe yarıyor.

Kaynak: http://www.popsci.com/gadgets/article/2013-01/ces-2013-wrap-goop-around-your-fingers-then-smash-them-hammer

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzaydan Gelen Işınlar Telefonunuzun Donmasına Neden Olabilir

Akıllı cep telefonunuzla bir işlem yapıyorsunuz ve işte dondu herhalde aklınıza ilk gelen bir yazılım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*