Çarşamba , Kasım 22 2017
Anasayfa / Teknoloji Haber / BU MADDEYİ PARMAĞINIZA SARIN VE ÇEKİÇLE VURUN ! BAKALIM NE OLACAK ?

BU MADDEYİ PARMAĞINIZA SARIN VE ÇEKİÇLE VURUN ! BAKALIM NE OLACAK ?

Lastik benzeri bu tuhaf madde non-newtonyen bir sıvı aslında  ve cihazlarınızı korumanın yeni neslini temsil ediyor. Bu madde darbeleri emiyor ve cihazlarınızı koruyor.

TECH 21 tarafından üretilen darbe emici turuncu hamur öyle ilginç bir madde ki, şaşırıp kalıyorsunuz. CES  2013 fuarını gezerken dikkatinizi çeken bu turuncu madde çok enteresan bir malzeme. Şovda turuncu maddeyi parmağınıza sarıp çekiçle vurduğunuzda darbe tümüyle emilerek elinizi korunuyor. İşte telefonlarınız, aygıtlarınız bu madde ile kaplandığında yine aynı şey gerçekleşiyor. Yani isterseniz iPhone’ uzu bunla sarın ve yere çakın yine de hiç bir şey olmuyor. İşte TECH 21′ in ürettiği bu çılgın madde telefon kapaklarında kullanıldığında, gerçekten işe yarıyor.

Kaynak: http://www.popsci.com/gadgets/article/2013-01/ces-2013-wrap-goop-around-your-fingers-then-smash-them-hammer

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012’de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim’deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google’dan 40’dan Fazla Dile Çeviri Yapabilen Kulaklık

Herhangi bir dili, öğrenmeye ihtiyaç duymadan, konuşabildiğiniz veya anlayabildiğiniz bir dünya düşünün. İşte bu tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*