Sorting by

×
Teknoloji HaberYeni İcatlar

BU MADDEYİ PARMAĞINIZA SARIN VE ÇEKİÇLE VURUN ! BAKALIM NE OLACAK ?

Lastik benzeri bu tuhaf madde non-newtonyen bir sıvı aslında  ve cihazlarınızı korumanın yeni neslini temsil ediyor. Bu madde darbeleri emiyor ve cihazlarınızı koruyor.

TECH 21 tarafından üretilen darbe emici turuncu hamur öyle ilginç bir madde ki, şaşırıp kalıyorsunuz. CES  2013 fuarını gezerken dikkatinizi çeken bu turuncu madde çok enteresan bir malzeme. Şovda turuncu maddeyi parmağınıza sarıp çekiçle vurduğunuzda darbe tümüyle emilerek elinizi korunuyor. İşte telefonlarınız, aygıtlarınız bu madde ile kaplandığında yine aynı şey gerçekleşiyor. Yani isterseniz iPhone’ uzu bunla sarın ve yere çakın yine de hiç bir şey olmuyor. İşte TECH 21′ in ürettiği bu çılgın madde telefon kapaklarında kullanıldığında, gerçekten işe yarıyor.

Kaynak: http://www.popsci.com/gadgets/article/2013-01/ces-2013-wrap-goop-around-your-fingers-then-smash-them-hammer

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu