Sorting by

×
Teknoloji HaberYeni İcatlar

ULTRA İNCE ESNEK E-INK EKRANLI AKILLI KOL SAATİ ÜRETİLEBİLİR

plasticlogicakıllısaat

Apple’ ın iWatch dedikoduları ortalığı kasıp kavururken, e-ink (elektronik mürekkep) geliştiricisi Plastic Logic firması incecik esneyebilen bir akıllı kol saati (smartwatch) konsepti tanıttı. Samsung, LG ve Google ‘ ında akıllı kol saati üretmesi  beklense de ortalıkta henüz başarılı bir tasarım bile yoktu.

Fakat Plastic Logic’ in hazırladığı yeni demonstrasyonla akıllı kol saatinin ne kadar fonksiyonel olabileceğini görebilirsiniz.  Renkli ve siyah-beyaz e-ink ekran seçeneklere sahip olacak ultra ince akıllı saatte değişik özellikler olacak. Akıllı kol saatine sahip olanlar telefonlarını bu saate yönlendirebilecekler, postalarını kontrol edebilecekler, QR kodlarını kontrol edebilecekler ve hatta nabızlarını anında görebilecekler.

Videoda saatin özelliklerine dair etkileyici bir tanıtım olmasına rapmen, Plastic Logic firması bu konuda şimdilik tedbirli davranıyor. ” Bu saat henüz üretilse de , bu devrimsel tasarım Plastic Logic’ in esnek plastik ekranları sayesinde hayata geçecek. ”  diyor firma. Herşey rağmen bu inanılmaz tasarım, şimdiye kadar teknoloji devlerinin sergileyemediği  en gerçekçi tasarım olma özelliğini taşıyor. Videoda saatin nasıl çalışacağı etkileyici bir demonstrasyonla anlatılmış .

Kaynak : http://www.dvice.com/2013-3-27/super-thin-prototype-e-ink-smartwatch-could-be-iwatch-preview

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu