Sorting by

×
Teknoloji HaberVideobilimYeni İcatlar

Telefona Dönüşebilen Akıllı Saat Şaşırtıyor

Yeni geliştirilen bir akıllı saat aynı transformers gibi anında cep telefonuna dönüşebiliyor. Ayrıca diğer akıllı saatler ekranı küçük olmadığı için gibi, ayrıca çok daha kullanışlı. Bu sayede akıllı telefonunuza geçmek için harcadığınız zamandan tasarruf edebiliyor ya da çok fazla materyal taşımamız oluyorsunuz. Shell adı verilen bu mobil cihaz hem akıllı saat , hem akıllı telefon özelliği taşıyor. Techradar’a demeç veren James Peckham, “Aynı akıllı saat gibi gözükse de , kolunuzdan çıkardığınız anda iki metal kolu açılarak hoparlör ve kulaklığa dönüşüyor.  Böylece normal bir telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz.”

Bu akıllı saat kolunuza taktığınızda saat, yuvasından çıkardığınızda anında telefona dönüşen enteresan bir icat.

4G, GSM, GPS, WiFi ve Bluetooth özelliğinin yanı sıra Commando adı verilen bir ünite ile anında 8 kanallı bir telsize dönüşüyor. Ayrıca haber göre 12 MP’lik görüntü sabitleme özellikli 360 derece dönebilen bir kamera ünitesine sahip olacak.

Ayrıca şirket popüler akıllı saat modelleri için WiFi ve Bluetooth içeren ilave edilebiliyor.

https://youtu.be/l5oNIzO_rCg

Mekanik Acil Durum Şarjı

Asıl ilginç olan ise telefonun bu metal kollarını hareket ettirerek, kinetik enerji ile şarj edebilmeniz. Sanki jeneratörlü fenerler gibi telefonun kollarını sıkarak yeniden şarj edebiliyorsunuz.

Proje Indiegogo’da 31 Ocak’tan itibaren fizibıl hale gelecek. Tasarımlar bitti, prototipler hazırlandı. Shell şimdi indiegogo ‘dan gelecek desteklere bakıyor.

shellwearables.com/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Geri bildirim: Telefona Dönüşebilen Akıllı Saat Şaşırtıyor - Herşeyolog
  2. Geri bildirim: Telefona Dönüşebilen Akıllı Saat Şaşırtıyor | encyclopediatr
  3. S.a bu saat hakkında geniş bilgi nasıl edilebilir iletişim bilgilerinizi verirseniz irtibata geçebilirim

  4. Geri bildirim: Telefona Dönüşebilen Akıllı Saat - Paragraf Oku
  5. Geri bildirim: Telefona Dönüşebilen Akıllı Saat Şaşırtıyor | encyclopediatr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu