Sorting by

×
Teknoloji Haber

SAMSUNG GALAXY S4 İLE GALAXY S3 KARŞILAŞTIRMASI

Galaxy S4 bugün lanse edildi. Samsung yeni telefonuyla S3 modelini geliştirmiş oldu. Peki Galaxy S3 ve Galaxy S4 arasındaki farklar nedir?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galaxy S3 ve Galaxy S4 Karşılaştırması

 

BOYUT 

 

 

galaxy-s4-vs-galaxy-s3-3

 

 

Galaxy S4, Galaxy S3′ e göre  0,7 mm daha ince , yani neredeyse pek bir fark yok gibi.

 

AĞIRLIK 

 

s4 ağırlık

 

Galaxy S4, Galaxy S3′ e sadece 3 gram daha hafif.

 

 

 

galaxy-s4-vs-galaxy-s3-4

 

 

Galaxy S4′ ün asıl özelliği daha büyük bir ekrana sahip olması. 0,2 inç daha büyük olan ekran sayesinde telefon daha çarpıcı olmaya başlamış. Bu ekran 1080p çözünürlükte yani HTC One, Sony Xperia Z ve Droid DNA ile aynı özellikte bir ekrana sahip. Ekranda pikseller arttırılarak, inç başına 306 pikselden , 441 piksele çıkarılmış. Böylece  ekran çok daha keskin bir görüntü veriyor. Hatta 10- 15 cm uzaktan bakıldığında bile halen iyi gözükmeye devam ediyor.

 

  DAHA GÜÇLÜ İŞLEMCİ

 

galaxy-s4-vs-galaxy-s3-2

 

 

Galaxy S4 V1′ de sekiz çekirdekli 1,6 ghz işlemci varken, V2′ de dört çekirdekli 1,9 ghz versiyon kullanılmış.

 

RAM

galaxy-s4-vs-galaxy-s3-6

Normalde Galaxy S3 global versiyonda 1 gb ram varken, Amerika versiyonunda ise 2 gb ram vardı. Fakat Galaxy S4′ ün tüm versiyonlarında 2GB RAM bulunuyor.

 

HAFIZA ve SABİT  DİSK

galaxy-s4-vs-galaxy-s3-7

 

Hafıza açısından S4 ve S3 arasında bir fark yok aslında. Micro SD desteği halen sürmekte. 16-32-64 gb hafıza seçenekleriyle geliyor.

 

KABLOSUZ TEKNOLOJİLERİ

galaxy-s4-vs-galaxy-s3-9 

S4 VE S3 halen aynı internet teknolojilerini kullanıyor. LTE adı verilen ve Amerika’ da kullanılan 100 Mbps’ lik kablosuz bağlantı(5g benzeri)  Türkiye için halen hayal olsa gerek. Bu bağlantı saniyede 10 mb aktarım hızı sağlayabiliyor.

 

PİL

 

galaxy-s4-vs-galaxy-s3-0

Galaxy S4′ de daha güçlü bir pil kullanılması isabet olmuş, çünkü ekran Full HD olduğundan daha çok güç çekecektir. Pil ömrünü kullanımda ancak gözleyebileceğiz.

 

KAMERA

 

galaxy-s4-vs-galaxy-s3-1

 

Galaxy S4′ de özellikle kamera çok geliştirilmiş . Galaxy S3′ deki 8 Mp arka,1,9 mp ön kamera ise, 13 mp arka ve 2 mp ön kamerayla değiştirilmiş. Ayrıca kamera yazılımı güncellenerek oldukça geliştirilmiş.

 

 

Galaxy S4 daha geliştirilse  de YOUM projesindeki esnek telefonları görmemiz için 2014′ ü beklememiz gerekecek. Yine de S4 oldukça geliştirilmiş gözüküyor.

 

Kaynak : http://www.gizmag.com/galaxy-s3-vs-galaxy-s4-specs-comparison/26667/

 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu