Sorting by

×
GenelİşREKLAM

Popüler Altcoin Uniswap Bu Gelişme Sonrasında Düşüş Yaşadı!

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, Uniswap (UNI) fiyatında yaşanan son düşüş ve son gelişmeler konusunda bir yazı kaleme aldı.

Uniswap (UNI) Neden Düştü?

Birer kripto para haber sitesi olan COINTURK ve COINTURK NEWS’te de belirtildiği gibi Uniswap (UNI) son günlerde ortaya çıkan gelişmelerin ardından düşüş yaşıyor. Ortaya çıkan düşük talep, Ethereum (ETH), wETH, USD Coin ve diğer kripto paraları içeren işlemlerde %0,15’lik bir ücretlendirmenin gerçekleşeceğinin ortaya çıkmasından bu yana %5 oranında düşüş yaşadı.

Gelişmelere istinaden Uniswap protokolünün kurucusu Hayden Adams, 16 Ekim’de X’te (Twitter) bir açıklama yaptı ve “Bu arayüz ücreti sektördeki en düşük ücretlerden biridir ve kripto ve DeFi‘yi araştırmaya, geliştirmeye, inşa etmeye, göndermeye, iyileştirmeye ve genişletmeye devam etmemizi sağlayacaktır.” sözlerini kullandı.

Öte yandan elde edilen verilere göre, DeFi token’ı yazım saati itibariyle 3,89 dolardan işlem görüyordu. Yine yazım saatinde, UNI coin’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) 31,81’i gösteriyordu. Ayrıca, nötr çizgisinin altında yer alan token’ın Para Akışı Endeksi (MFI) 36,03’tü.

UNI’nin Chaikin Para Akışı (CMF) göstergesi, 11 Ekim’de sıfır çizgisinin üzerinde kısa bir süre kaldı ancak hemen ardından negatif seyrini yatırımcıya hissettirdi. CMF değerinin sıfırının altına düşmesi, genel olarak piyasa zayıflığına işaret eder. Bir kripto paranın fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskı CMF’nin negatif görünümüyle ilişkilendirilebilir. UNI’nin CMF değeri yazım saatine göre -0,15’ti.

Uniswap Nedir?

Uniswap, merkezi olmayan finans (DeFi) tokenlarının otomatik alım satımını kolaylaştırmadaki rolüyle bilinen popüler bir merkezi olmayan alım satım protokolüdür.

Bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) örneği olan Uniswap, Kasım 2018’de piyasaya sürüldü, ancak DeFi fenomeni ve buna bağlı olarak token ticaretindeki artış sayesinde önemli ölçüde popülerlik kazandı.

Uniswap, token ticaretini otomatik ve token sahibi herkese tamamen açık tutmayı ve geleneksel borsalara kıyasla ticaretin verimliliğini artırmayı amaçlamaktadır.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu