Sorting by

×
Teknoloji Haber

PANASONIC FLASHXPRESS DÜNYANIN EN HIZLI PİŞİREN FIRINI

Hepimiz o fırının ısınmasına beklemekten bıktık, hele bir de çok acıktıysanız. İşte Panasonic yeni  fırınıyla son teknoloji bir çözüm getirdi. Normal fırınlarda ısınmayı sağlayan bobinler veya resistansların yerine,  bu fırında kızılötesi ışık yayan ampuller kullanıldı. Bu ampuller farklı dalga boylarında ışıklar yayarak, yemeği dıştan içe pişiriyor. Ampuller anında ısındığından beklemenize gerek kalmıyor. Aslında bu teknolojinin benzeri ve daha gelişmişi halen nem tayin terazilerinde kullanılmakta. En son model nem tayin terazilerinde kızıl ötesi ışığın yanında halojen lambalarla nem uçurularak, kütle farkından nem miktarı hassas bir şekilde ölçülebiliyor.  Bu teraziler 1-5 gram arası bir numuneyi 1 dakika içinde tümüyle ısıtabiliyor. İşte bu fırındaki teknolojide yemekleri anında ısıtıp, pişirebiliyor.

  • 1300-watt otomatik pişirme ve 4 tepsi kapasiteli
  • FlashXpress teknolojisiyle infrared ile anıdna ısıtma
  • 25 dakikalık dijital saat, alarm, iç aydınlatma ve güvenlik için otomatik kapama
  • Özel kolayca temizlenebilir tepsi  ve kare tepsi
  • 1 yıl garantili

Kaynak: http://www.popsci.com/gadgets/gallery/2012-08/gallery-october-2012s-hottest-gadgets?image=8

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu