Sorting by

×
Teknoloji HaberVideobilim

Dünyanın En Küçük Quadkopteri CX-10

quadkopter

Aynı uzaktan kumandalı uçaklarda olduğu gibi küçükten başlamak her zaman en iyisidir. İşte 4.2 x 4.2 x 2 cm boyutlara sahip dünyanın en küçük drone(iha) quadkopteri CX-10 ile oynamak çok eğlenceli olabilir. 5 cm bile olmayan bu ufak oyuncak, quadkopter uçurmaya başlamak için ideal gözüküyor.

 Tabi bu ufak boyutundan dolayı iç ortamda kullanılması öneriliyor. Çok küçük olduğundan en fuak bir rüzgarda yolundan şaşabiliyor. Beyaz-turuncu gövdesi karanlıkta kaybolsa bile bulmanızı kolaylaştırıyor. Tabi bu renginden dolayı gözükecektir. Aslında ufacık pervanelere sahip bu aletin uçması çok enteresan, yani o ufacık pervanelerin kaldırma gücü yaratması süper bir şey.
Kullanım ise çok basit tek yapmanız gereken usb kablo ile drone’u şarj etmek. Ayrıca üzerinde bulunan ledler sayesinde kolaylıkla görünebiliyor. Yine de görünmeden sağa sola girebilir.

Kullanımı son derece basittir tek yapmanız gereken kutu içerisinden çıkan usb kablosu ile Quadcopterinizi şarj edip eğlenmeye başlamak. Üzerinde bulunan led ışıkları sayesinde çok kolay fark ediliyor ve gecede çok rahat uçurabiliyorsunuz. Ayrıca takla da atabiliyor.

Kaynak : http://www.popsci.com/look-tiny-drone-video

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu