Sorting by

×
Yeni İcatlar

Otomatik Sıcaklık Kontrollü Akıllı Mont Flexwarm

flexwarm otomatik ceket

Artık giydiğimiz montlar ve bazı ürünler özel kumaş tabakaları sayesinde iklime ayak uydurabiliyor. Çoğu dört mevsim montlar özel tabakalar arasında akıllı teknolojiler barındırıyor. Flexwarm akıllı mont ise pille çalışıyor , sensörler sayesinde kişisel seçiminize uygun olarak ayarlanabiliyor. Normal benzeri ceketler usb şarj bankaları gibi sistemlerle birkaç saatliğine , montun düşük,orta ve yüksek olarak ısıtılmasını sağlayabiliyor. Flexwarm ise kullanıcılara farklı bölgelerde ,spesifik sıcaklık ayarları yapmalarını sağlıyor.

Flexwarm akıllı mont metalik bulamacın kalın bir film içine basılmasından yararlanarak, elektrikle beraber ısı üretiyor. Bu ısıtıcı element kaz tüyü ve naylon kumaş arasında yer alıyor. Yünlü naylon kumaş ise su geçirmez,rüzgar geçirmez, yırtılma dirençli olarak üretilmiş. Ayrıca makinede yıkanabiliyor. Bu tabakalar sayesinde ultra hafif ve kompakt bir ceket mont karışımı sportif bir ürün ortaya konmuş.

Flexwarm akıllı telefonlara bluetooth ile bağlanarak kendi uygulamasıyla kolayca yönetilebiliyor. Bu sayede göğüs, sırt veya parmaksız eldiven kısımlarındaki ısıları ayrı ayrı kontrol edebiliyorsunuz. Flexwarm akıllı ceketteki çifte sensörler otomatik olarak vücudunuzun istenilen sıcaklığa ısıtıyor.

Entegre teknoloji 65 º C ‘ye kadar ısıtabiliyor. Ayrıca antistatik özellikleri ekstra güvenlik sağlıyor. Flexwarm Smart Jacket USB şarj bankaları ile uyumlu olarak çalışabiliyor. Kullanıcılar her 1500 mAh pil kapasitesinde 1 saat kazanıyorlar.

Bu mont şimdiden Kickstarter üç gün içinde 50,000 dolarlık hedefinin yarısını doldurdu. 219 dolarlık bağışla ceketi ve 5V güç kaynağını alabilirsiniz. İlk sevkiyatın Eylül 2016’da yapılması planlanıyor.
flexwarm-smart-jacket-4

ısıtmalı mont

Kaynak : Gizmag

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Otomatik Sıcaklık Kontrollü Akıllı Mont Flexwarm - HaberGaraj.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu