Sorting by

×
Teknoloji HaberYeni İcatlar

LG Dünyanın İlk Katlanabilir Televizyonunu Piyasaya Sürüyor

Geçtiğimiz yıl LG’nin tanıttığı katlanabilir OLED TV ‘yi artık satın alabileceksiniz. Signature serisine eklediği ‘R’ yani rollable (yuvarlanabilir,katlanabilir) ekiyle, televizyonun katlanabilme özelliğine vurgu yapan LG yeni bir çağı başlatıyor.Bu yeni televizyonda
Full View, Line View ve Zero View olmak üzere üç mod çalışma modu var.

Full View’de televizyon tümüyle açılarak, normal bir 4K Tv görünümü sağlıyor. Line view’de ekranın sadece bir kısmı katlanarak, sadece saat ve hava durumu, müzik ya da fotoğraf gibi arayüzleri kullandırıyor.

Bu 65 inçlik (164 cm)dev televizyon tek bir hareketle sanki sihir gibi ortadan yok olabiliyor.

https://youtu.be/br9yftCP9Mg

Zero View’de ekran tümüyle kayboluyor ama halen müzik dinlenebiliyor. Ses sistemi 4.2-kanal, 100W front-firing Dolby Atmos ise muhteşem bir müzik keyfi sunabilir. Ayrıca LG bu yeni modelde ikinci nesil
α (Alpha) 9 Yapay zeka işlemcisini kullanarak mükemmel bir görüntü kalitesine imza atıyor. Özellikle karanlıkta sinema performansı OLED sayesinde muhteşem bir kaliteye ulaşıyor.

LG Signature Series OLED TV R Amazon Alexa desteği veriyor .
Apple AirPlay 2 ve HomeKit ile de uyumlu olduğundan, kullanıcılar iTunes ve diğer video uygulamalarını da kullanıyor. Geçenlerde Samsung ‘da iTunes desteği vermeye başlamıştı. Ayrıca bu sayede Siri ile TV ve diğer ev uygulamalarını kontrol etmek mümkün oluyor.

LG Signature Series OLED TV R Las Vegas’taki ünlü teknoloji şovu CES 2019’da bu hafta sergileniyor. Sony’de geçtiğimiz günlerde katlanabilir bir OLED ekran sergilese de, bunu ticari olarak piyasaya sürüp süremeyeceği henüz bilinmiyor.

Şu an akıllarda tek bir soru kalıyor. Önceki Signature serileri 30bin (65) ile 100 bin TL(80) arası ülkemizde satılmaktaydı.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu