Sorting by

×
Tıp ve SağlıkYeni İcatlar

Giyilebilir Ağrı Kesici Cihaz : QUELL

quell_ağrıkesici-gerçek bilim

Tıbbi cihazlar üreten NeuroMetrix firması 2015 yılının ocak ayında Quell isimi yeni bir cihazı piyasaya süreceğini duyurdu. Bu cihazı nitelendirirken “ağrı kesici cihaz” olarak nitelendiriyorlar.

Bu cihazın Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda açıklanması planlanıyor. Bu cihaz farmakolojik olmayan ağrıların büyük bir başarıyla üstesinden geliyor. Özellikle diyabet ve alt sırt sorunlarından oluşan nöropatik ağrıların bu cihaz sayesinde etkisinin geçirilebileceği söylendi. Şirket yetkilileri bu hafif giyilebilir ağrı kesici cihazın gün boyunca takılabileceğini (gece uyurken bile) söylediler.

FDA (ABD Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanan bu ağrı kesici cihaz akıllı telefonlarla da optimize edilerek kullanılabilecek. NeuroMetrix Başaknı Shai Gozani şunları söyledi “ 4 milyar dolarlık bu ağrı kesici pazarına girmekten çok büyük heyecan duyuyoruz,” diyor.

Bu ürün giyilebilir tedavi teknolojisine geçişte çok güçlü bir adım olacaktır.

Şirketin aktardıklarına göre bu ürün tüketiciyle 2015’in ikinci çeyreğinde buluşuyor.

NeuroMetrix firması giyilebilir tıbbi teknolojiyi hasta bakımı, hasta testleri, kronik ağrılar, sinir hastalıkları ve uyku sorunları gibi konularda da uygulamak ve geliştirmek istiyor.

Kaynak : 

http://www.medicaldevice-network.com/news/newsneurometrix-pain-relief-quell-4445711

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu