GenelREKLAMTıp ve Sağlık

FUE Saç Ekimi ve DHİ Saç Ekimi Daha Popular Hale Geliyor

Saç ekimi, yeni nesil teknolojiler ve mikro medikal aletler kullanılarak yapıldığında yüksek başarı oranları ve ömür boyu kalıcılık vaat ediyor.

FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi, saçın arka ve yan bölgelerinden alınan saçların FUT işleminden ekstraksiyon, yani çıkarma aşamasıyla farklılaşır. Hızlı iyileşme nedeniyle artık en popüler ekstraksiyon yöntemi türüdür. FUE’nin farklı türleri mevcuttur; bu nedenle çeşitli FUE ekim maliyetleriyle karşılaşabilirsiniz. Birkaç FUE türü vardır ve safir, vb. gibi isimlerle pazarlanır; ancak küçük varyasyonlar dışında dünya çapında en çok kullanılan yöntem haline gelmiştir.

FUE saç ekimi sırasında hastaya lokal anestezi uygulandıktan sonra saç kökleri, ucu çapa göre değişebilen (0,6-0,8) mikromotor kullanılarak donör bölgeden tek tek alınır. Bu kanalların daha sonra ulaşılan yoğunlukta, saç çıkış açısında ve yönünde büyük önemi vardır. Saç kökleri ile aynı uzunlukta olan minik kesiler, farklı boyutlarda (1.0 -1.3 ve 1.5 milimetre), dayanıklı ve milimetre keskinliğinde bıçaklar kullanılarak oluşturulur. Sonuçta bu yöntem, saç greftlerinin birbirine daha yakın ekilmesine izin vererek daha fazla kanalın açılmasını sağlar.

FUE saç ekimi ameliyatı ile bildirilen rahatsızlık seviyesi, FUT prosedürlerine göre önemli ölçüde daha azdır. FUE hastaları için sonuçlar tipik olarak çok iyidir ve komplikasyonlar çok nadirdir. Herhangi bir rahatsızlık ve ameliyat belirtisi, genellikle bir haftadan uzun sürmez.

FUE Saç Ekimi ve Avantajları

 • FUT’un aksine iz bırakmaz.
 • Daha hızlı iyileşme süreleri
 • Cerrahınızın tek seansta daha fazla sayıda saç kökü almasını sağlar ve işleminizin maliyeti, istediğiniz sonuçları elde etmek için gereken saç greftlerinin sayısına doğrudan bağlıdır.

DHİ Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi, birçok saç ekim merkezi tarafından saç sağlığıyla ilgili sunulan medikal teknolojilerin en üst noktasıdır. Bu modern nesil yenilikçi yöntemde greftler tek tek saç derisine yerleştirilir. Ayrıca DHI saç ekiminde bu greftlerin dışarıda bekleme süresini kısaltmak ve toplam tutma oranlarını artırmak için kanal açma aşaması yoktur. Alanında uzman kişiler ve saç ekimi profesyonelleri tarafından gerçekleştirilen işlem hızlı bir iyileşme süreci ve minimum enfeksiyon risk anlamına gelir.

DHİ saç ekimi, diğer tedavilerden nispeten farklı olduğu için şüphesiz piyasadaki en yenilikçi saç ekimi tekniğidir. Greftler, bir kalem (Choi) kullanılarak doğrudan alıcı alana çıkarıldıktan hemen sonra ekilir. Bu ekim teknolojisi, yaklaşık %90 üzerinde kalıcılık oranıyla daha yüksek bir ekim oranına imkan tanır ve ayrıca şok kaybı etkisini (travma sonrası saç dökülmesi) azaltır. Bu saç grefti teknolojisinin benzersizliği, doğal bir sonuç, yüksek yoğunluk (diğer tekniklerde elde edilenden çok daha yüksek) ve müşteri isterse saçları tıraş etmesine gerek kalmadan saç büyüme yönüne özel önem vermesidir.

DHİ Saç Ekimi ve Avantajları

 • Non-invaziv ve ağrısız teknolojidir.
 • Alıcı alanın tıraş edilmesini gerektirmez.
 • Farklı tipte ekim işlemlerini kapsar.
 • Daha yüksek saç yoğunluğu elde edilebilir.
 • Daha kesin ve kesin teknik.
 • Saç derisine ve çevresindeki foliküllere zarar gelmesini önler.
 • Neşter kullanımını gerektirmez, bu nedenle yara küçüktür.
 • Hiçbir iz kalmaz ve kanalın eğim açısını, derinliğini ve yönünü kontrol etmek daha kolay ve rahattır.
 • Sonuçlar kalıcı ve doğaldır.

Hangi yöntem seçilirse seçilsin ilgili saç ekim merkezi mutlaka iyi araştırılmalıdır. FUE saç ekimi veya dhi saç ekimi yaptırmayı yapmayı düşünüyorsanız, en iyi uzun vadeli planlama için farklı cerrahlarla görüşün. Saç ekimi ile ilgili işlem ciddi bir para, zaman ve sağlık yatırımı demektir.  Sonuçlarınızdan ne kadar memnun olduğunuzu belirleyen de 1 yıl sonra tam anlamıyla çıkmaya başlayacak olan saçlarınızdır. Teklif için https://mediturkclinic.com/ sitesine ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu