Sorting by

×
Yeni İcatlar

EN İLGİNÇ VE TUHAF BULUŞLAR 2012-2013

Piyasada her geçen gün, çok değişik ve çeşitli buluşlar görmekteyiz. Bu buluşları belki hiç kullanmadınız veya kullanmayacaksınız.Belki vazgeçemeyeceğiniz çok seveceğiniz bir icat olacak. Bunlar ne kadar tuhaf görünse de hepsi çalışıyor.  İşte size en garip en tuhaf buluşlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Asılabilir Çadır

 Ağaç çadırı-10-Gerçek bilim

Tehlikeli ormanlarda dolaşan bir macera mısınız? Eğer öyleyseniz ağaçlara asılabilen bu çadır tam size göre.  Alex Shirley-Smith tarafından tasarlanan bu ağaç evi benzeri kamp çadırı gerçekten ilginç ve eşsiz. Ağaçların arasına asılan bu çadır sizi böceklerden, yılanlardan ve tehlikeli hayvanlardan kolaylıkla koruyabiliyor.

 

9. SatuGo Zıplayan Kamera

zıplayan kamera-9-gerçek bilim

SatuGo ismi aslında  See Aim Throw captUre ve GO sözcüklerinden oluşuyor. Yani gör, nişan al , fırlat, yakala ve git demek. İşte bu kamera tam olarak da bunu yapıyor. Zıplayan kamera ayarladığınızda veya bir yere çarptığında belli aralıklarla fotoğraf çekiyor. Fotoğraflar 3 megapiksel boyutunda oluyor. Kamera henüz piyasaya çıkmasa da kamera merakla bekleniyor.

 

8. Samsung WiFi Buzdolabı 

Fiyat aralığı :  $2,699-$3,499

samsung wi-fi buzdolabı-8-gerçek bilim

Samsung’ un yeni kablosuz internete bağlanan buzdolabı ile dijital notlar alabilir, Google takviminize bakabilir ya da Pandora online radyosunu dinleyebilirsiniz. Ayrıca yemek tarifleri indirebilir ya da evdekilere dijital notlar bırakabilirsiniz.

 

7. Klavyeli Pantolon 

klavye pantolon-7-gerçek bilim

Klavyeli pantolonlar moda ve teknolojiyi birleştiriyor. Erik de Nijs tarafından tasarlanan bu pantolonda kablosuz mouse, hoparlörler ve bluetooth klavye mevcut. Esnek olan klavye sayesinde istediğiniz gibi oturabilirsiniz.

 

6. Facebook Beğen ve Beğenmeme Kaşesi

facebook like dislike kaşesi-6-gerçek bilim

Fiyat: $7.99

Artık hayatımıza girmiş olan olan beğenme butonları artık gerçeğe dönüşüüyor. Bu kaşe sayesinde beğendiklerinizi ve beğenmediklerini kolayca belirtebilirsiniz. İşte bu hepsi bu kadar…

 

5. iPlunger iPhone tutacağı 

iphone tutacak-5-gerçek bilim

Fiyat : $5.99

iPhone için üretilen bu pompa tutacak sayesinde iPhone’ uzu dikey ya da yatay konumlayabilirsiniz.

 

4. Hamster Çalar Saat 

hamster-çalar saat-4-gerçek bilim

Fiyat : $15.99

Sakın üzülmeyin bu alarm hamsterlara zarar vermiyor, zaten içindeki mekanik bir hamster. Pilli Hamster koştukça tekeri çeviriyor ve saatin dakikalarını hareket ettiriyor. Eğer alacaksanız, hamster koşarken çok ses çıkardığını belirtmekte fayda var.

 

3. Vantilatörlü Şemsiye ” Fanbrella” 

fanlı şemsiye-3-gerçek bilim

Fiyat : $79.95

İsminden anlaşılacağı gibi bu şemsiyenin vantilatörü var. Özellikle sıcak havalarda sizi serinletecek bu buluş  oldukça faydalı olabilir. 650 rpm dönüş hızına sahip şemsiye normal bir şemsiye gibi gözüküyor. Rüzgarsız ve sıcak bir havada  ne kadar işe yarayacağını düşünmeden edemiyorum.

2. Uçan Alarmlı Saat 

Uçan çalar saat-1-gerçek bilim

Fiyat : $19.99

Evet doğru duydunuz uçan alarmlı saat !  Eğer sizde sabahları kalkmakta zorlanıyor telefonunuzun alarmını erteleyip tekrar uyuyorsanız, işte bu saat sizi uyandırabilir. Sonra da işe veya toplantıya gecikip, dert yanıyorsanız bu saat tam size göre. Bu saat çalmaya başlayınca üzerindeki pervane uçuyor ve bir yerlere konuyor. Eğer pervaneyi yerine koymazsanız, saat susmuyor. Tabi siz bu arada artık uyanırsınız herhalde …

 

1. Sihirli Ayna Alarm Sistemi 

sihirli ayna-mesaj sistemi-2-gerçek bilim

Fiyat: $4,000-$5,000

Pamuk prensesteki sihirli aynadan esinlenerek tasarlanmış bu ayna normal bir ayna gibi gözükse de güvenlik kameralarına ve sensörlerine bağlı dokunmatik bir ayna. Gerçek çok havalı bir güvenlik sistemi olsa gerek.  Herhangi bir hareket algıladığında, örneğin bir misafir geldiğinde veya garaj kapısı açıldığında aynanın hayaleti aynada beliriyor. Sonra, ise konuşmaya başlıyor. Mesela birileri çok meraklı ne arıyor burada veya Alarm Alarm ! Ön kapı açıldı ” diye bağırabiliyor. İsterseniz aynada çıkan karakteri değiştirebiliyorsunuz. Bazılarına baya ürkütücü gelebilir :)

 

 

Kaynak : http://www.toptensthings.com/2012/03/the-10-strangest-and-most-interesting-gadgets/

 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu