MühendislikTeknoloji HaberÜtopyaVideobilim

2050’ler için Airbus’tan Son Teknoloji Uçak

airbus 2050 yılı-gerçek bilim

Sizce geleceğin uçakları nasıl olacak ? Airbus 2050’de yolculuğun nasıl olacağına ilişkin fikirlerini sundu. Gelecekte uçaklarda aynı gemiler gibi rahatlatıcı olacak, oyun alanları olacak ayrıca koltuklar ısı enerjinizi emerek kabindeki ekipmanları çalıştıracak elektriği üretecek. 2050’de tüm yolcular masaj koltuklarında rahatlarken, deniz havası teneffüs ederek ya da taze çam ormanı havasını soluyarak içkilerini yudumlayabilecek .Ayrıca ses duşları mükemmel bir uyku uyumanızı sağlayarak,  özel sanal perdeler sizi ışıktan koruyacak.

airbus 3

Ayrıca eğer manzaranın keyfini sürmek isterseniz, panoramik camlar ve çerçeveler şeffaflaşarak her yolcunun istekleri tatmin olacak. Ayrıca kabinin biyonik yapısı bir kuşun anatomisinden esinlenerek taban alındı. Böylece hem hafif hem de güçlü bir iskelet yaratıldı. Biyopolimer membranla kaplanarak, doğal ışık kontrolü,nem ve sıcaklık kontrolü sağlanarak şeffaflıf camlar için gerekli olan aydınlık sağlanacak. Bu sayede 360 derecelik bir manzara sağlanarak Eiffel Kulesi, Niagara Şelalesi gibi muhteşem manzaralar ayağınızın altına serilebilir.

Kendi kendini temizleyen özel mobilyalar ya da kir itici özel kaplamalar sayesinde son teknoloji kullanımışı olacak.

Arttırılmış gerçeklik  ve sanal oyunlar sayesinde yolculara mükemmel bir tecrübe sunacak. Ayrıca size muhteşem bir tecrübe sunacak özel restoranlar ve mekanlar da yer alacak.

Airbus yeni uçaklarında dünyanın her yerine yolculuğu 13 dakika daha kısaltacağını iddia ediyor. Ayrıca yılda 9 milyon ton yakıt tasarrufu sağlayacak yeni teknolojiler yılda 28 milyon ton CO2 atımını azaltacak.

Görünen o ki, gelecekte uçaklar muhteşem teknolojilerle donatılmış olacak.

Kaynak  http://www.dailymail.co.uk/travel/article-2652950/Airbus-reveals-future-flight-panoramic-windows-games-rooms-planes.html#ixzz36PeUKIUk

airbus5 airbus4

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu