Sorting by

×
BilgisayarElektronikFizikGenelHaberlerTeknoloji HaberYeni İcatlar

2012′ de En Yeni Buluşlar

 

Teknoloji yaşamımızı çarpıcı bir şekilde her an değiştiriyor ve daha kolaylaştırıyor.Hatta bazen o kadar alışıyoruz ki onlara insanlarda geçmişte bu icatlar olmadan napıyordu diyoruz kendi kendimize.

Bu buluşlar sanki bir içgüdüsel tutku haline geliyor ve en kısa zamanda çıkmalarını bekliyoruz.

Şimdi bu buluşlar bize zaman kazandırıp, bizi rahatlatarak hayatımızı kolaylaştırıyor. 2012′ de teknoloji için pek çok alanda bolluk yaşanacağa benziyor.

İşte 2012′ nin en yeni buluşları :

10. Yatay Duş

10. Horizontal Shower

Bu yeni duşta yatarak duş alıyorsunuz. 2012 ‘nin bu şaheser buluşuyla güzel bir duş alacaksınız. 6 duş başlığı farklı basınçlarda ayarlanabiliyor. Böylece masajla karışık hoş bir banyo deneyimi yaşıyorsunuz.

9. Sinerji Uçağı

9. Synergy Aircraft

Bu yeni buluş günümüzün en yeni teknolojilerinden biri, tasarımıyla havanın içinden direk geçiyor. Bu  uçak küçük ve kullanışlı. Kanatları özel bir teknikle hazırlandı, kanatları rüzgar direncini,ağırlığını  düşürüyor ve performansını arttırıyor.

 

8. Porsche 918 Hibrit

8. Porsche 918 Hybrid

Bu buluş en çok arzu edilen buluşlardan biri. Geleceğe yönelik tasarımı ve mühendislik mucizeleriyle göz kamaştırıyor. Özel hibrit motoru yakıt tasarrufu sağlıyor. V8 motoruyla yolları arşınlayacağa benziyor.

 

7. iCar Otomobil

7. I-Car

Steve Jobs’ ın hayalini hep kurduğu bu araba halen konsept olarak gösteriliyor. Buna yetenekli tasarımcı Franco Grassi yaptığı bu tasarım pek çok araba dergisinde basıldı. Arabanın tasarımı henüz sadece spekülasyon.

 

6.  B9 Creator 3D Yazıcı

6. The B9 Creator 3D Printer

Bu yeni 3D yazıcı başarılı 3 D projeler çıkararak, 3 D printer dünyasında saygın bir yere sahip. İyi ayaklı bu sevimli makine farklı renklere de sahip. Eğer bu yazıcıya sahip olmak istiyorsanız 2375 dolardan fazlasını gözden çıkarmalısınız. Ağustos’ a kadar sayılı sayıda yazıcının piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

5. Yakıt Hücreli Pil Şarj Aleti

5. Fuel Cell Charger

Bu yeni buluş bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülecek. Brookstone Stores tarafından gelişitirilen ve yapılan bu yeni yakıt hücreli şarj aletiyle USB aletlerinizi şarj edebilirsiniz. Bu kullanışlı ve güvenilir şarj aletine sadece az bir miktar yakıt koyuyorsunuz ve defalarca pek çok USB aletinizi ve iPhone’unuzu şarj edebiliyorsunuz.

 

4. Audi Elektrikli Bisiklet

4. Audi Electric Bike

Hiç şüphe yok ki bu havalı elektrikli bisikleti sürmek heyecan verici olacak. Audi uzun süredir bekleniler 65 km hıza çıkabilen yeni bisikleti piyasaya çıkarmak üzere. Bisikletin özel lityum-ion pili 2.5 saatte şarj olabiliyor ve bisiklete gerçekten iyi hız kazandırıyor.

 

 

3. Kırılmaz Akıllı Telefon Ekranı

3. Unbreakable Smartphone Screen

LG’ nin geliştirdiği yeni bir teknoloji sayesinde akıllı telefonlar düştüğünde ekranlar artık deforme olmayacak. LG’ nin yeni telefonunun 2013′ ün ortalarında çıkacağı varsayılıyor.

 

2. Hepsi Birarada Bilgisayar Kablosu

2. One Wire for All

Tek kablolu bilgisayar Şangay’ da tanıtıldı.Yeni kabloyla ethernet ve güç kaynağı aynı kablo içinden geçiyor. Küçük iş yerleri ve okullar hedefleniyor.

 

1. Beacon Phoenix Bluetooth Hoparlör

1. Beacon Phoenix Bluetooth Speaker

 

 

Bu bluetooth hoparlör mükemmel sesi ve yüksek kalitesiyle hoparlör dünyasında yeni bir adım olarak görülüyor. Kırmızı, mavi ve siyah rengiyle yüksek satış oranlarına sahip olacağa benziyor. Tek tuşla bluetooth’ dan bağlayabilirsiniz.Bu küçük ama kuvvetli  hoparlör bu özelliğiyle 1 numaraya oturuyor.  Fiyatı 100 dolar ve sitesinde satışta. ( beaconaudio.com)

Kaynak: http://www.toptensthings.com/2012/05/top-10-new-tech-gadgets-2012-2/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu