Çarşamba , Mart 29 2017
Anasayfa / Teknoloji Haber / GRİP 2 ŞEMSİYESİ RÜZGARA DAYANIKLI

GRİP 2 ŞEMSİYESİ RÜZGARA DAYANIKLI

Normal şemsiye tasarımları halen zamana direniyor. Cevabı oldukça basit aslında, yağmur yağdığında genelde işini  görüyor ve sizi yağmurdan koruyor. Fakat bir rüzgar esmeye görsün,  klasik şemsiye tasarımının zararlarını görebilirsiniz. Şemsiyenin kafanıza geçmesini engellemek için artık bu yeni tutacak tasarımına güvenebilirsiniz. İşte Dan O’Donnell GRIP2 adını verdiği yeni bir şemsiye tasarladı.

GRIP2 Şemsiyesi sıradan şemsiyeler benzese de, ekstradan ayarlanabilir ve kontrolü kolaylaştıran bir sapa daha sahip. Ergonomik sap şiddetli rüzgarlarda bile , gerilimi azaltarak tutuşu kolaylaştırmak için tasarlandı. O’Donnell GRIP2’ nin normal saplara göre ergonomi sağladığını ve % 70 daha fazla kontrol sağladığını iddia ediyor.

Ayarlanabilir tutacak kilitleme/açma mekanizmasıyla şemsiyenin direğinin kontrolünü kolaylaştırıyor. O’Donnell bu sapın yani “güç tutacağının” şemsiyenin kontrolünü arttırdığını belirtiyor. Ek sap şemsiyeyi açma kapama görevini de üstleniyor.

Bu özel tutacak normal şemsiyeler için uygun değil. Fakat, bu özel sağ 137 cm çapında büyük bir şemsiyeyle geliyor. 110 cm uzunluğundaki şemsiyede çift kanopi mevcut. Aslında Türkiye’ ye göre dev sayılan şemsiye, 5xL giyen Amerikalılar için tasarlanmış. 😀 Amerika satış fiyatı 54.95 $.

Kaynak : http://www.gizmag.com/grip2-umbrella/25030/

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA Jumbo Jeti Uçan Bir Rasathaneye Çevirdi

Boeing 747 jumbo jet 48 yıllık bir uçak olsa da en sağlam ve dayanıklı uçaklardan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*