Çarşamba , Mart 1 2017
Anasayfa / Mühendislik / 1.6 LT MOTORLU SÜPER SPOR ARABA JAGUAR C-X75

1.6 LT MOTORLU SÜPER SPOR ARABA JAGUAR C-X75

Jaguar’ ın konsept arabası,C-X75, 1.6 lt dört silindirli çift-charger ‘lı 500 hp ‘lik bir motor kullanıyor. Bu motor F1 dahil pek  çok gelecek motor sporu arabasında temeli oluşturuyor.

Bu motor sayesinde arabanın 0-100 (km) ‘ ünün 3.0 sn ‘ nin altında olacağı belirtiliyor. Ayrıca araba 330 km’ ye çıkabilecek.

Jaguar ayrıca bir ön aksa, bir de arka aksa iki adet elektrik motoru yerleştirecek.

A 200 kg ‘lık 600 voltluk batarya arabayı elektrik gücüyle 6.0 sn’ de 100 km’ ye çıkarabiliyor.

Araba henüz konsept ama hayata geçirildiğinde bütün bakışları üzerine çekeceğe benziyor.

Jaguar ilk kez bir arabasında karbon fiber iskelet kullanarak William F1 takımıyla çalışıyor. Araba ilk kez geçen sene Paris Motor Show’ da sergilendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: MSN car

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Özel bir şirkette kalite kontrol müdürlüğü yapıyorum. Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ink-Jet Yazıcıyla Esneyebilen Elektronik Ekran Üretildi

Michigan State Üniversitesi’nden araştırmacılar tümüyle mürekkepli yazıcı kullanarak ilk esneyebilir entegre devreyi geliştirmeyi başardılar. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*