Sorting by

×
MekatronikTeknoloji HaberVideobilimYeni İcatlar

Teknolojinin Geldiği Son Nokta 2016 BMW 7 Serisi

2016 model yeni BMW 7 serisinde son teknoloji özellikler sunuluyor. En ilgi çekici yeni özelliklerden biri ise arabanın anahtar üzerindeki dokunmatik bir ekranla park yerinden otomatik olarak çıkartılabilmesi. Böylece sadece anahtarın üzerine dokunarak arabayı park yerinden kolayca çıkartabiliyorsunuz. Arabayı çıkartırken, arabanın güvenle çıkması için bir çok sensör kullanarak araba sağa sola çarpmadan kolayca çıkabiliyor. Sensörler ve arabanın bilgisayarları sayesinde , araba direksiyonu kontrole ederek kolayca çıkarıyor. Bunun dışında yeni BMW 7 serisinde özel bir göz hizası göstergesi kullanılıyor. Ayrıca daha önce kullanılmamış yeni bir hareket kontrol teknolojisi sayesinde dikkatiniz dağılmadan sesi açıp kapayabilir, telefon görüşmelerini kontrol edebilirsiniz.

bm7 içi

Lüks araçlar sınıfında yeni bir dönem açan BMW 7 serisinde arka koltukta özel bir tablet pc var. Bu sayede hem tableti kullanabiliyor hem de aracın içindeki koltukları kontrol ederek masaj yaptırabilirsiniz.  Ya da klimayı kontrole edebilir. Touch command control adı verilen bu sistemle aracın içinde 22 farklı fonksiyon kontrol edilebiliyor.

Yeni lazer ışık teknolojisi sayesinde BMW 7 serisi 600 metre ilerisi aydınlatabiliyor.

Yeni araçta ilk kez karbon fiber şasi kullanılmış. Böylece hafifletilen ve güçlendirilen şasi arabaya daha spor bir karakter de sağlamış. Şerit kontrol ve trafik kontrolleri sayesinde sürücüsüz araba teknolojilerinde ilerleme sağlandığı belirtiliyor. Yolu kontrol eden araba yolun durumuna göre kendini ayarlayabiliyor. Yakında piyasaya çıkacak araç lüks bağımlılarının ve teknoloji gurularının favorisi olabilir.

 bmw 7

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu