Sorting by

×
GenelREKLAMTeknoloji

Sıra Bulucu Aracı Web Sitenize Nasıl Fayda Sağlar?

Web siteniz ile ilgili hedeflerinizi belirleme konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak SEO araçları işinizi fazlasıyla görecektir. Bu kapsamda blog sayfanız ya da web siteniz için en çok kullanacağınız araçlar arasında kuşkusuz ki, Google sıra bulucu aracı olacaktır. Peki, sıra bulucu aracı web sitenize nasıl fayda sağlar? Sıra bulucu araçların sağladığı genel fayda, web sitesinin daha iyi bir sıralama alması adına izleminiz gereken yolu belirlemenizde yardımcı olmasıdır. Web sitesi sahipleri için Dopinger Sıra Bulucu aracı, en güvenilir ve başarılı sonuçları alacağınız SEO aracı olacaktır.

Sıra Bulucu Aracı Nedir?

Sıra bulucu aracı, web sayfanızın arama motorlarında kaçıncı sırada olduğunu görmenizi sağlar. Bu araçlar ile sıralamanızın anlık takibini yapmak oldukça kolaydır. Dopinger’in geliştirdiği sıra bulucu aracının web sitesi sahiplerine sağladığı imkanlar şunlardır:

  • Web sayfanızda yer alan anahtar kelimeler ile arama yaparak web sayfanızın ilgili anahtar kelime ile kaçıncı sıra olduğunu görebilirsiniz.
  • Sınırsız arama yapma imkanınız vardır.
  • Google sıra bulucu çerez tutmadığı için gerçek sonuçları görme şansınız olur.

Web sayfanızın sıralaması ile ilgili en doğru sonucun alınabilmesi için güvenilir bir firma ile çalışmanız oldukça önemlidir. Zira tarama sonucu alacağınız raporlarda yanlışlık olması haline izleyeceğiniz stratejiden de yeterli verimi alamazsınız. Sıra bulucu Dopinger, en güvenilir sonuçları üstelik ücretsiz bir şekilde elde etmenizi sağlamaktadır.

Sıra Bulucu Aracı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Web sayfanızın mevcut durumunu görerek neleri iyileştirmeniz ya da neleri ekleyip çıkarmanız gerektiği hakkında sıra bulucu araç kullanımı size bilgi verir. Eğer web sitenizin sıralamasından memnun değilseniz, anahtar kelime iyileştirmesi ve kullanıcı deneyimi kalitesini artırmak gerekir. Ayrıca backlink almanız ve sayfanızı genel anlamda arama motoru optimizasyonuna uygun hale getirmeniz gereklidir.

Arama motorlarındaki sıralamanızın düşük olması, organik trafiğinizi de azaltacaktır. Organik trafiğin azalması da mevcut sıralamanızın da giderek düşmesine neden olur. Google, ilgili anahtar kelimeler ile sayfanızda yer alan içerikler ile bir bağlantı kuramazsa sizi sıralamada aşağılara taşıyacaktır. Dolayısıyla, içeriklerinizin uyumlu olduğu anahtar kelimelerin arama motorlarındaki sıralaması hakkında araştırma yapmalısınız. Sıra bulucu araçlar size bu konuda en büyük faydayı sağlayacaktır. Verdiği sonuçlara tamamen güvenebileceğiniz https://www.dopinger.com/tr/sira-bulucu/ sitesinde bulabileceğiniz Dopinger Sıra Bulucu ise size web sayfanızın durumu ile ilgili raporu verir. Sonra size düşen ise bu optimizasyon süreci ile ilgilenmek olacaktır.

Sıra Bulucu Aracı Nasıl Kullanılır?

Google Sıra Bulucu Aracı ile kendi web sitenizin sıralamasına bakabileceğiniz gibi rakiplerinizin sıra bilgisine de ulaşabilirsiniz. Arama motorlarındaki sıralama takibinizi yaptığınızda web sitenizin sıralamasının giderek yükseldiğini görüyorsanız SEO çalışmalarınızın başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Sıra bulucu Dopinger, kullanım açısından oldukça anlaşılır ve kolay bir tasarıma sahiptir. Peki, sıra bulucu aracı nasıl kullanılır? Ücretsiz bir şekilde faydalanabileceğiniz bu aracın kullanımını şu adımları izleyerek yapabilirsiniz:

  • Öncelikle analiz etmek istediğiniz web sitesinin URL adresini girin,
  • Ardından karşınıza çıkan analiz sonuçlarında anahtar kelime dağılımlarını göreceksiniz,
  • Web sitesinin Google üzerinde kaçıncı sıraya kadar kontrolünü istediğinizi seçenekler arasından belirleyebilirsiniz. Top10 veya Top100 arasında birçok seçenek sunulmaktadır.

Belirleyeceğiniz seçenekler sonucu oluşturulan analizleri, tarihlere göre inceleyebilirsiniz. Verilen raporda ilgili anahtar kelimelerin arama motoru sonuç sayfasından kaçıncı sırada yer aldığını inceleyebilirsiniz. Dopinger sıra bulucu aracı kullanımı için üye olma şartı da uygulanmamaktadır. Optimizasyon puanınızı geliştirmek ve dijital varlığınızı güçlendirmek için Dopinger’e iletişim kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu