Sorting by

×
BilgisayarREKLAM

SEO ile Google’da İlk Sayfada Nasıl Yer Alınır?

SEO Nedir?

Günümüzde artık neredeyse tüm ihtiyaçlarımızı internet üzerinden karşılayabilmemizi sağlayan, her geçen gün yenilenen ve gelişen bir teknoloji kullanıyoruz. Giyimden gıdaya, elektronikten temizlik malzemesine kadar ihtiyaç duyduğumuz ya da merak ettiğimiz tüm ürünleri önce internet üzerinden araştırıyor sonrasında ise internet üzerinden satın alıyoruz.

Bilgi edinmek istediğimiz konular hakkında arama motorları yardımıyla geniş çaplı araştırmalar yapıyoruz. Bu sebeple neredeyse tüm firmaların internet sitesi mevcut. Bu web sitelerinin arama motorlarında yapılan organik aramalarda görünürlüğü veya üst sıralarda yer alması için site içerisinde ve site dışında bazı çalışmalar gerçekleştirmek gerekiyor. Web sitenizin Google aramalarında daha iyi sıralamalarda yer alması için gerçekleştirilen çeşitli iyileştirmelere “SEO” yani “Arama Motoru Optimizasyonu” denir.

İlk Sayfada Yer Alan Web Siteleri Hangi Kriterlere Göre Değerlendiriliyor?

Google, web sitelerini değerlendirirken yüzlerce farklı kritere dikkat eder. (Site hızı, mobil uyumluluk ve içerik gibi). Bu kriterleri doğru şekilde uygulayan web sitelerini sıralamalarda daha iyi konumlara ulaştırır.

Rolibo SEO Ajansı rolibo.com/seo-hizmeti sayfasında sunduğu SEO hizmeti ile web sitenizin düşük sıralamalarda yer almasını sağlayan sorunları belirler, çözer ve sıralamalarda daha iyi konumlar elde etmenize yardımcı olur.

Kurumsal web siteleri, e-ticaret siteleri ve itibar yönetimi alanlarında deneyimli kadrosuyla seo hizmeti sunan Rolibo, bu sayede hem marka bilinirliğinizi artırıyor hem de sitenizi ziyaret eden organik ziyaretçi sayısını artırıyor.

Görünürlük ve tıklanma sayınızın artması ile bir taraftan satış hacminizin büyümesine yardımcı olurken diğer yandan müşteri portföyünüzün gelişmesini sağlıyor.

Rolibo SEO Hizmeti Hakkında

Rolibo ile çalışmaya başladığınızda öncelikle firmanızın mevcut web sitesinin yapısı ve içeriklerinin bir analizini çıkarıyoruz. Sonrasında hedef ve potansiyel ziyaretçi kitlenizin belirlenmesinde size çeşitli öneriler sunulur.

Ürün ve hizmetlerinizin nasıl arandığını öğrenmek için anahtar kelime araştırması yapıyor, belirlenen hedefler doğrultusunda SEO stratejinizi oluşturuyoruz.

Hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin web siteniz aslında sizin fiziksel olmayan sanal mağazanız ya da fabrikanızdır. Dolayısıyla fiziksel mağazanızın itibarına gösterdiğiniz itinayı aynı şekilde sanal mağazanız olan web sitenize de göstermeniz gerekiyor.

Rolibo, markanızın görünürlüğünü arttırıyor ve potansiyel müşterilere daha görünür olmanızı sağlıyor.

 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu