Sorting by

×
Teknoloji Haber

Revolv ile Evinizi Akıllı Ev Yapın

Evinizde televizyonunuzu , müzik setinizi kumanda ediyorsunuz fakat ışıkları, kiliti, kombiyi ve nerdeyse her şeyi sadece cep telefonunuzla kontrol edebildiğinizi düşünsenize? İşte Revolv ev otomasyon sistemi cep telefonunuza yükleyeceğiniz özel bir yazılımla evde nerdeyse her şeyi tek bir merkezden kontrol etmeyi sağlıyor. Örneğin evden çıktınız ama kombiyi kısmayı unuttunuz, kombinizi kısabilir ya da ışıkları kapatabilirsiniz. Yale’ nin  dijital kapı kilitiyle bir dokunuşta kapıyı kapatabilirsiniz. Yani bu sayede eviniz “akıllı ev ” haline geliyor.

Oldukça basit tasarlanan Revolv sistemi bir kez kuruldu mu, Wi-Fi alanını kullanarak ev ağını kullanarak otomatik olarak çalışıyor. 7 farklı wireless sinyaline kadar destek veren sistem Insteon, Wi-Fi ve Z-Wave protokollerini kabul ediyor. Ayrıca ethernet bağlantısı,hesap yaratma ya da aylık ücretleri olmayan bir servis. Şimdilik sadece iOS işletim sistemini destekleyen bu sisteme, ilerde Android ve Windows telefonda eklenecek.

Cihazlar çalıştığından eğlence başlıyor. Evi isteğinize göre tasarlarsanız, ışıklar yanabilir, hareket sensörleriyle tatil, relax ya da eve hoş geldin modları aktif kılınabilir. Ayrıca sisteme birden fazla telefon da eklenebilir.

Ayrıca GeoSense bağlantısıyla kullanıcı evden çıksa bile evde varmış gibi gösteren bir uygulama da düşünülüyor.

Şimdilik Belkin WeMo ışık anahtarı, Philips Hue, Insteon lambaları, Kwikset ve Yale kilitlerini ve Sonos ‘un kablosuz hoparlörünü destekleyen sistem ilerde yeni cihazları da destekleyecek.

Sistemin fiyatı Amerika için 299 $ olarak belirlendi.

Bu seksi akıllı ev sistemi teknoloji meraklılarının ilgisini çekecektir.

Kaynak : http://www.gizmag.com/revolv-home-automation-system/30096/

 

revolv set revolv-1 revolv-13 revolv-8

 

 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu