Sorting by

×
GenelTeknoloji HaberYeni İcatlar

R/C Kurşun Araba Dünya Hız Rekorunu Kırdı

rc 304 km-s

Herhalde hepimiz hızlı şeylerin kırdığı dünya rekorlarını merak ederiz. En hızlı bisiklet, en hızlı hayvan vb. gibi pek çok rekor kıran şey ilgimizi çekmiştir. İşte geçenlerde uzaktan kumandalı (R/C) oyuncak bir arabayla dünya R/C araba hız rekoru kırıldı. Nic Case’in yaptığı bu Bullet (kurşun) araba tam 304 km/saat hıza çıktı. 1/10 boyutunda olan bu araba o kadar hızlı ki , insan geçip gittiğini ancak sesinden anlıyor.

Normalde bu Traxxas uzaktan kumandalı arabalar 161 km/s hıza çıkabiliyor. Fakat bu uzaktan kumandalı arabayla karşılaştırıldığında bu tavşanla kaplumbağanın yarışına benziyor. Normalde ticari olarak satılan bu araba modeli Traxxas XO-1 aslında . Tabiki bu modeli aldığınızda ancak 161 km hıza çıksa da Nic Case ve ekibi bu arabayı modifiye etti. 300 km’nin üzerine çıkan bu araba piyasadaki çoğu arabadan hatta spor arabadan bile daha hızlı. Porsche Cayman S bile ancak 275 km’ ye çıkabilirken bu ufak R/C araba tam 304 km/s hızla yeni bir dünya rekoru kırdı.

Kaynak :http://www.gizmag.com/rc-bullet-car-188-mph/31433/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu