Sorting by

×
Bilgisayar

Pandemi Web Yazılım’da Neleri Değiştirdi?

İşletmelerde, projelerde ve bireysel girişimlerin her birinde web yazılım hizmetleri önemli bir konu durumundadır. Web yazılım hizmetleri sayesinde web sitelerine birçok erişilebilirlik özelliği kazandırılmış olur. Yeni bir hizmet alanı eklemede, web sitesinin kullanıcı panelini düzenlemede ve web sitesinin nasıl hareket edeceğini tasarlamada web yazılım hizmetleri kullanılır. Günümüzde yaşanan pek çok değişim sonrasında yazılım geliştirme hizmetlerinde de yeni teknikler ve yöntemler ortaya çıkıyor. Yeni teknolojik sistemler, yapay zekâ teknolojileri ve son dönemde ortaya çıkan pandemi süreci bu değişim maddelerinden yalnızca birkaçıdır. Birçok alanda destek sunan bir firma olarak web yazılım alanında da sektörde yaşanan tüm değişimlere kulak vererek farklı hizmet alanları ortaya çıkardık. Bu sayede pek çok ihtiyaç da karşılanmış olacak.

Yazılım Geliştirme

Bir web sitesi pek çok işlevi kullanıcılara sunan bir yazılımsal sistemdir. Web siteleri kuruluş amaçları doğrultusunda farklı özellikler taşır. Bu özellikler arasında online alışveriş imkanı, video oynatabilme, özellikler sıralayabilme ve kullanıcı kayıtları tutma gibi pek çok özellik bulundurur. Tüm bu özellikleri web yazılım sayesinde elde eder. Yazılım geliştirme işi sayesinde bu özellikler kullanıcılara sunulur. Tüm komutlar önceden düşünülerek web sitesinin eylemleri kontrol altında tutulmuş olur. Yazılım geliştirme sürecinde doğru analizler yapılır. Bu analizler doğrultusunda doğru kaynak seçimi uygun planlama sonrası web yazılımında yerini alır.

Pandemi Süreci ve Yazılım Geliştirme

Koronavirüs salgını insanların sosyal ilişkilerini etkilemekle kalmayıp tüm projeler, yeni gelişmeler ve işletme sistemleri üzerinde de büyük etkiler oluşturdu. İnsanlar birçok ihtiyaç grubu için online hizmetlere yönelmeye başladı. Bu yönelim web yazılım alanında kendini gösterdi. Birçok işletme ve platform web siteleri kurmaya ya da var olan web sitelerini geliştirmek üzerine çalışmaya başlamıştır. Özellikle online alışveriş, ürün gruplarının tanıtımları, birçok müzenin üç boyutlu şekilde tanıtımı ve yeni oyun tasarımlarının geliştirilmesi gibi pek çok özellik web sitelerinin yazılımlarında kullanılır hale gelmiştir. Tüm bu alanlarda firmamız hedeflerinize yönelik ve tüm servislere uyum gösteren yapısı ile hizmet vermeye devam ediyor.

Pandemi Mücadelesi ve Aktif Yazılımlar

Pandemi mücadelesi sadece sosyal hayatı düzenlemekle kalmayıp aynı zamanda yeni teknolojik sistemlerin kullanımı ile de çözüme kavuşturulabilir bir nitelik kazanmıştır. Özellikle dijital altyapı sistemleri ve mühendislik yeteneklerinin geliştirilmesi sayesinde insanlara pek çok ulaşım imkânı sağlanmış olur. Topluluk güdümlü bir teknolojik altyapı ve iletişim sürecinin takibini sağlayan teknolojiler web yazılım sayesinde entegre edilir.

Tüm salgın süreçlerinin nitelikli yönetimi için epidemik tahmin sistemi, yapay zeka teknolojileri ve big data analiz verilerinin yazılım geliştirme ile entegrasyonu sağlanmaya çalışılıyor. Sosyal mesafeyi sağlamak maksadıyla uzaktan çalışma imkânları ve uzaktan eğitim sistemi gibi pek çok yeni özellik farklı yazılımlar kullanılarak sürece dâhil olur. Bu dijital çözümlerin her biri profesyonel bir şekilde bağlantı kurmaya izin verir. Endüstri alanında üretimlerin ve altyapının denetimi, tesislerin izlenmesi ve bakımının yapılması gibi amaçlarla kullanılan akıllı sistemlerin sürece dâhili pandemi sürecinde yönetimi kolay hale getirmiştir. Birçok hastanın kontrolünü ve takibini yapan uygulamaların geliştirilmesi ve kullanılması pandemi sürecinde yazılım geliştirme hizmetinin önemini ortaya çıkarmıştır. Bu gelişmelerle birlikte yazılım alanında analiz, çözümleme, tasarım oluşturma ve bakım hizmetlerinde hizmet veririz. Yeni yazılım geliştirme modelleri sayesinde yazılım geliştirme süreci daha dinamik bir yapıya kavuşmuştur.

Tüm bu gelişimlere ayak uyduran,  nitelikli altyapı hizmeti sunan  ve  sistemiz için gerekli web yazılım konularını https://www.sidestek.com/web-yazilim/ adresini ziyaret ederek  inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu