NASA ve Rovio İşbirliğiyle Angry Birds Space ile Mars’ ta

NASA domuzcuklara ve kuşlara Mars arazisini keşfetmede yardımcı oluyor. Yeni güncellemeyle gezginler ve diğer Mars bileşenleri oldukça güzel tanıtan oyun oldukça eğlenceliye benziyor.

Bu yılın başında milyonlarca oyuncu Angry Birds Space ile mikro yer çekiminin pek çok konseptiyle buluşmuştu. Bu oyunda NASAyardımıyla pek çok eğitsel bilgi oyunculara aktarılmıştı.

” Rovio sayesinde NASA’ nın Mars görevlerini büyük bir kitleye  ulaştırabildik, bunun için Rovio’ ya teşekkür ediyoruz.” diyor David Weaver, NASA İletişim Başkanlığı Müdür Yardımcısı , Washington Amerika.  Ayrıca Weaver şunu da belirtiyor; ” Bu hem çocuklara, hem yetişkinlere  gezegenin harikalarını eğlenceli ve komik bir şekilde aktardığından en iyi yol denilebilir.”

Rovio çalışanları da büyük bir NASA hayranı olduklarını NASA’ yla beraber bu çeşit bir proje yürütmenin oldukça heyecan verici olduğunu belirtiyor.

Oyun NASA’ nın internet içeriğine linkler içererek NASA görevlerini tanıtacak.

OYUN İÇİN http://www.rovio.com/en/our-work/games/view/43/angry-birds-space

Kaynak: http://www.nasa.gov/redplanet/angrybirds.html

Facebook Yorumları

Bu haber 2919 kez görüntülendi.

Hakkında Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Atomaltı Parçacık Skyrmionların Aynı Hücreler Gibi Bölündüğü Keşfedildi

ABD Enerji Bakanlığı Ames Laboratuvarı’ndan bir çeşit kuazi parçacık olan skyrmionların aynı canlı hücreler gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.