Sorting by

×
Teknoloji Haber

LG,Otomatik Kapılara Şeffaf OLED Ekran Koyacak

Marketlerde, AVM’lerde ve işyerlerinde karşılaştığımız otomatik açılan kapılar artık hayatımızın bir parçası oldu. Tabi bu kapılar reklam açısından oldukça elverişli bir yapıya da sahip. LG ve Assa Abloy firması ortaklığında otomatik kapılara şeffaf OLED ekranlar takılacak. Bu sayede kapılar şeffaf bir tanıtım ekranı görevi yapabilir.

Daha önce LG şeffaf OLED ekranları uçak kabinlerinde, Pekin ve Shenzhen’deki metro trenlerinde görmüştük. Bu şeffaf ekranlar sayesinde tarifeler,güncellemeler ve diğer bilgiler aktarılabiliyordu. İşte LG’nin son marifeti 55EW5G signage modelini, Assa Abloy Entrance System şirketinin kayan kapılarına monte etmek oldu. Böylece LG içerik yönetimi yazılımıyla kayan kapılarda istenilen bilgiler akabilecek.

Assa Abloy kırılmaya karşı OLED ekranı temperli cam ile korunacak ve sistem 1,920 x 1,080 çözünürlük, % 120 BT.709 renk gamı, 10 bit renk derinliği, 1 ms tepki süresi, 400 nite kadar parlaklık, 150,000:1 kontrast sunacak. Şeffaflık % 38 iken, kendinden parlayan pikseller geniş açılardan, canlı renk aktarımı vadediyor.

Henüz üretim tarihi belli olmasa da, yeni teknoloji otomatik kayan kapılar müşterileri karşılamada, çalışanlarla iletişimde ve pazarlamada açısından yeni fırsatlar sunabilir.

Kaynak: LG

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu